Prezydent Krakowa J. Majchrowski z zarzutami prokuratorskimi

176

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski z zarzutami prokuratorskimi
Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski z zarzutami prokuratorskimi

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski usłyszał zarzuty prokuratorskie dotyczące przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Chodzi o nieprawidłowości w procesie przyznawania dotacji celowych na konserwatorskie oraz restauracyjne prace remontowe.

Prezydent Krakowa z zarzutami prokuratorskimi

Według doniesień, jeden z podmiotów otrzymał z budżetu miasta blisko 1,2 miliona złotych dotacji. Chodzi o Biuro Rozwoju Krakowa, którym w tamtym czasie kierowali syn i mąż ówczesnej wiceprezydent Krakowa, Elżbiety K. Środki te zostały wykorzystane na remont kamienicy należącej do spółki na rogu ulicy Wiślnej i Gołębiej. Prezydent Majchrowski nie przyznał się do zarzutów i odmówił składania wyjaśnień.

„Traktuje te zarzuty jako absurdalne. O tym, kto dostaje takie dotacje decyduje rada miasta” – powiedziała rzeczniczka prezydenta Krakowa.

Sprawa jest rozwojowa. Prokuratura prowadzi dalsze śledztwo w tej sprawie.

Komentarz:

Zarzuty prokuratorskie wobec prezydenta Majchrowskiego to poważny cios dla jego wizerunku i pozycji. Sprawa budzi wiele pytań i kontrowersji. Czy prezydent rzeczywiście przekroczył swoje uprawnienia? Czy doszło do korupcji? Na te pytania odpowie prokuratura.

Jedno jest pewne: ta sprawa będzie miała wpływ na krakowską politykę i może zaważyć na dalszej karierze Jacka Majchrowskiego.

O dalszym rozwoju sprawy będziemy informować na bieżąco.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia