Collegium Humanum kształciło szybko i skutecznie, tak szybko że nie zawsze studia poprzedzały wydanie dyplomu?

wyszło na jaw, że w Collegium Humanum wystawiano fałszywe dyplomy. Wśród beneficjentów mieli być m.in. znani piłkarze, jak Arkadiusz Milik, Jacek Góralski i Piotr Świerczewski. Wówczas zatrzymano rektora uczelni, Pawła Cz.

426

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

collegium humanum
collegium humanum znane z wydawania dyplomów znanym powszechnie - specjalność to MBA dyplom otwiera drzwi do... celi?

Marzenia Zbigniewa D. o karierze piłkarza i jego zaangażowanie w ratowanie ŁKS Łódź zostały ostatnio zakłócone. Zakłócone przez zarzuty fałszowania dyplomów, w tym podejrzenia dotyczącego dokumentu dla słynnego piłkarza, Roberta Lewandowskiego. To kolejny zatrzymany przez CBA po rektorze uczelni Pawle Cz.

Znane nazwiska absolwentami słynnej uczelni Collegium Humanum

Zbigniew D. usłyszał cztery zarzuty. Według prokuratury, miał on przyjmować łapówki w zamian za wystawianie fałszywych dyplomów. W śledztwie bada się również wątek rzekomego drugiego tytułu magistra Roberta Lewandowskiego. Miał on obronić go w 2018 roku w jednej z łódzkich uczelni.

Naukowiec, znany jest z pracy w Wyższej Szkole Edukacji Zdrowotnej i Nauk Społecznych w Łodzi. Według informacji „Onet.pl”, oferował tytuły naukowe za pieniądze Annie i Robertowi Lewandowskim. W jego posiadaniu znaleziono również inne fałszywe dokumenty. Dokumenty takie jak zdjęcie świadectwa maturalnego dla Arkadiusza Milika czy kopia licencjatu dla Jacka Góralskiego.

Sprawa wyszła na jaw, gdy profesor został złapany przez policję w Trójmieście, wręczając fałszywy dyplom ukończenia studiów jednej z osób w zamian za 2,5 tysiąca złotych. W trakcie dalszego śledztwa prokuratorskiego ujawniono, że Zbigniew D. prowadził korespondencję z wieloma znanymi sportowcami, co podniosło dodatkowe pytania dotyczące rozmiaru fałszerstw.

Dyplom tej uczelni otwiera drzwi do… celi?

Naukowiec, będący także byłym zawodnikiem ŁKS-u w latach 70., nie zdołał przebić się ponad trzecią ligę jako piłkarz. Zamiast tego, skupił się na edukacji, stając się później kibicem klubu. Kilka dziesięcioleci później otrzymał szansę pracy w ŁKS jako dyrektor generalny, rozpoczynając swoją kilkumiesięczną przygodę z klubem w lipcu 2012 roku.

Zbigniew D. przyznał się do jednego z postawionych mu zarzutów – przekazania fałszywego dowodu osobie, która zgłosiła propozycję oszustwa policji. Ta sprawa rzuca cień na jego wcześniejsze zaangażowanie w ŁKS i pozostawia wiele pytań dotyczących uczciwości i legalności jego działań.

Co dalej?

Prokuratura zapowiada dalsze zatrzymania w tej sprawie. Afera dyplomowa w Collegium Humanum to jedna z największych afer ostatnich lat. Dochodzenie obejmuje osoby z różnych środowisk, w tym znanych sportowców.

Radiowa redakcja z niepełnosprawnościami

Zrelaksuj się i zajrzyj do naszej Kulinarnej Nawigacji. Tam gdzie Szef Narodowej Reprezentacji Kulinarnej przybliża prawdę o jedzeniu, jego serwowaniu i produkcji. Najmniej tam przepisów kulinarnych a prawda o jakości jedzenia jest zabójcza jak ono samo. Kulinarna Reprezentacja Polski zdobyła złoto na Olimpiadzie 2024!!!

Za to restauracja Zdrówko prowadzona przez osoby niepełnosprawne jest hitem zdrowego jedzenia.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia