Lech Wałęsa znów „oświecił” społeczeństwo. Bulwersujące słowa o Jarosławie Kaczyńskim

1002

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Lech Wałęsa znów
Lech Wałęsa znów "oświecił" społeczeństwo

W mediach społecznościowych wybuchła burza po kontrowersyjnych słowach Lecha Wałęsy na temat Jarosława Kaczyńskiego. Były prezydent nie oszczędzał pikantnych komentarzy, sugerując tragiczne zakończenie dla lidera PiS.

Bulwersujące słowa o Kaczyńskim czyli Wałęsa w swoim stylu

W rozmowie z Tomaszem Lisem na platformie YouTube, Lech Wałęsa został zapytany, czy życzyłby sobie, aby Jarosław Kaczyński skończył w więzieniu. A także, jakie „zakończenie” dla Prezesa PiS uważa za właściwe. W odpowiedzi Wałęsa użył sugestywnego porównania, mówiąc, że „brat brata zabije, a potem kończy w wariatkowie albo popełnia samobójstwo. Drugi z braci” – dodał błyskotliwie były Prezydent.

Wałęsa został również zapytany przez Tomasza Lisa o długotrwałą „wojnę” trwającą przez 30 lat między nim a Kaczyńskim. A także o to, czy uważa, że wojna ta została wygrana. Wałęsa podkreślił, że czeka na odkrycie dokumentów, które rzekomo ukazują, jakie działania przeciwko niemu przygotował prezes PiS. Wyraził również przekonanie, że teczka Kiszczaka była przygotowana na zlecenie Kaczyńskich, co miało prowadzić do fałszowania różnych dokumentów.

Zastraszona wdowa po Kiszczaku, Prezes PiS w wariatkowie i Matka Boska w sercu

Na pytanie, czy wdowa po Kiszczaku była w zmowie z członkami PiS, Wałęsa odpowiedział, że być może została zastraszona i zmuszona do współpracy. Sugerował przy tym, że „Pojechali, zagrozili jej i ona się zgodziła”. Po czym Wałęsa dodał, że „może ona gdzieś zapisała, że to jest wszystko kłamstwo (…), ale jeśli nie, to na tym świecie już się o tym nie dowiemy, jak ją przekonano”.

Tomasz Lis zapytał Lecha Wałęsę, jaki koniec uważa za właściwy dla Jarosława Kaczyńskiego. Wałęsa odpowiedział, że wyrażał już swoje zdanie na ten temat, wskazując na dramatyczne zakończenie, takie jak obsadzenie w „wariatkowie” lub samobójstwo. Lis podniósł kwestię moralności, pytając, czy „zapomina o Matce Boskiej przypiętej w koszuli i przestaje na moment być chrześcijaninem”. Wałęsa jednak stanowczo zaprzeczył, podkreślając, że jego celem jest oczyszczenie sytuacji dla dobra przyszłych pokoleń. Nie zaś koncentracja na karze, czy zemście. Dodatkowo, Wałęsa zgodził się z sugestią, że to już koniec polityczny dla Kaczyńskiego i partii PiS.

Takie stwierdzenia mogą budzić zdziwienie, ale czy naprawdę powinny zaskakiwać, patrząc na historię wypowiedzi byłego Prezydenta? Jedno można mu przyznać – nikt nie potrafi dokręcić żarówki tak dobrze, by oświecić całe polskie społeczeństwo.

Ten artykuł to tylko początek. Zapraszamy do zapoznania się z innymi ciekawymi treściami, które dla Ciebie przygotowaliśmy. Na naszej stronie znajdziesz szeroki wybór materiałów, na różne tematy. Od aktualnych wydarzeń po ciekawostki historyczne, tajniki motoryzacji i porady dotyczące codziennego życia oraz zdrowego odżywiania.

Inne artykuły, które mogą Cię zainteresować:

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia