„Prawda o edukacji seksualnej”: kontrowersyjny raport Ordo Iuris

W ostatnich latach coraz częściej mówi się o permisywnej edukacji seksualnej. Czym ona właściwie jest i jakie niesie ze sobą konsekwencje? Czy może stanowić zagrożenie dla tożsamości płciowej i jednostki, a także dla tradycyjnych wartości?

170

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

"Prawda o edukacji seksualnej" mec. Marek Puzio krytykuje "permisywną edukację seksualną"

Instytut Ordo Iuris opublikował raport „Prawda o edukacji seksualnej”, w którym mec. Marek Puzio krytykuje „permisywną edukację seksualną”. Autor zarzuca jej promowanie hedonistycznej wizji seksualności, oderwanej od odpowiedzialności i pozbawiającej dzieci naturalnej wstydliwości.

„Prawda o edukacji seksualnej”?

Zacznijmy od definicji. Permisywna edukacja seksualna to taka, która kładzie nacisk na przyjemność i akceptację różnych orientacji seksualnych. Promuje ona otwartość na eksperymenty i swobodę w wyrażaniu swojej seksualności.

Według Puzio, permisywna edukacja seksualna może być groźna w skutkach, prowadząc do wzrostu liczby nastolatków określających się jako osoby homoseksualne lub doświadczających zaburzeń tożsamości płciowej. Autor sugeruje związek między tego typu edukacją a dążeniem do zmiany płci, czemu sprzeciwia się Ordo Iuris.

Raport krytykuje również działalność edukatorów seksualnych, którzy – zdaniem Puzio – działają nie tylko w szkołach, ale też w kulturze masowej, promując wątki homoseksualne w filmach i książkach. Autor zarzuca im również organizowanie zabaw angażujących sferę seksualną młodzieży.

Puzio opisuje również, jak „permisywna edukacja seksualna” jest promowana przez organizacje międzynarodowe, takie jak WHO czy UNICEF. A także Fundusz Ludnościowy Narodów Zjednoczonych. W opinii autora, środowiska lewicowe wykorzystują edukację seksualną do podważania tradycyjnych wartości i porządku prawnego. Kwestionując pojęcia takie jak: „kobieta”, „mężczyzna”, „małżeństwo”, „rodzina” czy „płeć”.

Czy permisywna edukacja seksualna to zagrożenie dla tożsamości płciowej i tradycyjnych wartości?

Mec. Puzio podkreśla, że „permisywna edukacja seksualna” jest „niebezpiecznym tworem ideologicznym”, prowadzącym do zmiany hierarchii wartości i sposobu postrzegania świata. W jego opinii, przygotowuje ona grunt do zmian prawnych, takich jak wprowadzenie małżeństw jednopłciowych, adopcji dzieci przez pary homoseksualne i ułatwienia procedury zmiany płci w dokumentach.

Raport Ordo Iuris spotkał się z krytyką ze strony środowisk edukacyjnych i organizacji zajmujących się edukacją seksualną. Zarzucają one Ordo Iuris manipulację danymi i ideologiczny atak na „rzetelną edukację seksualną”.

Raport Instytutu Ordo Iuris znajdziesz TU

Fundacja Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris

Fundacja Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris to konserwatywna i katolicka organizacja założona w 2013 roku. Jej celem jest ochrona praw człowieka, rodziny i życia, a także promowanie wolności religijnej i tradycyjnych wartości. Ordo Iuris publikuje opinie prawne, organizuje konferencje i szkolenia, a także interweniuje w sprawach dotyczących m.in. aborcji, eutanazji i małżeństw osób tej samej płci.

Drogi Czytelniku!

Z radością witamy Cię na naszym portalu informacyjnym, prowadzonym przez osoby z niepełnosprawnościami. Cieszymy się, że jesteś z nami i stajesz się częścią naszej społeczności. Twoja obecność na naszym portalu jest dla nas ogromną motywacją do dalszej, owocnej pracy. Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zespół Portalu Informacyjnego Bezpieczna Podróż

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia