Internauci ratują 86-letnią lekarkę ukaraną przez NFZ za darmowe leki dla seniorów

Narodowy Fundusz Zdrowia nałożył karę na 86-letnią lekarkę, Danutę Hauben, za to, że wypisywała darmowe leki seniorom w swoim prywatnym gabinecie.

184

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Internauci ratują 86-letnią lekarkę. Danuta Hauben od prawie 60 lat była lokalną lekarką w małopolskiej wsi Porąbka Uszewska. FOT. Dorota Hauben-Kołodziej / Zrzutka.pl
Internauci ratują 86-letnią lekarkę. Danuta Hauben od prawie 60 lat była lokalną lekarką w małopolskiej wsi Porąbka Uszewska. FOT. Dorota Hauben-Kołodziej / Zrzutka.pl

Jak twierdzi córka lekarki, jej matka nie została poinformowana o zmianach w przepisach, które zabraniają takiej praktyki. Internauci ruszyli z pomocą i w ciągu jednego dnia zebrali ponad 65 tys. zł na pokrycie kary!

NFZ ukarał lekarkę za darmowe leki

Danuta Hauben od prawie 60 lat była lokalną lekarką w małopolskiej wsi Porąbka Uszewska. Po przejściu na emeryturę otworzyła prywatny gabinet w domu i podpisała umowę z NFZ, która — jak zapewnia jej córka — zezwalała na wypisywanie darmowych leków oraz tych ze zniżką.

W 2016 r. rząd wprowadził darmowe leki dla seniorów, jednocześnie ograniczając ich dostępność i zabraniając wypisywania ich w prywatnych gabinetach. Córka lekarki twierdzi, że jej matka nie została o tym poinformowana, mimo że miało być to zagwarantowane w umowie z NFZ.

Pięć lat później NFZ przeprowadził kontrolę w gabinecie Hauben i nakazał jej zwrócić 100 proc. wartości wypisanych leków wraz z odsetkami, co wynosiło ponad 49 tys. zł. Lekarka odwołała się od tej decyzji, ale bez skutku. Musiała zapłacić karę, na co przeznaczyła nie tylko swoje oszczędności, ale również zaciągnęła kilka pożyczek.

Internauci ratują 86-letnią lekarkę

Córka lekarki opisała tę historię na portalu zrzutka.pl, prosząc o pomoc w zebraniu funduszy na spłatę kary. Internauci zareagowali błyskawicznie i w ciągu jednego dnia zebrali ponad 65 tys. zł.

„Najcenniejsze jest przywrócenie matce wiary w ludzi i uśmiechu na twarzy” – powiedziała Dorota Hauben-Kołodziej, córka lekarki.

Zebrane pieniądze nie tylko pokryją karę, ale także pozwolą na remont gabinetu i łazienki dla pacjentów.

Historia pani Danuty Hauben pokazuje siłę internetu i solidarność ludzi.

Sprawa pani Danuty Hauben jest bulwersująca. Lekarka, która przez całe życie poświęcała się niesieniu pomocy innym, została ukarana za to, że chciała ulżyć seniorom w cierpieniu, nie obciążając ich finansowo. Na szczęście dzięki internetowi i hojności ludzi udało się jej zebrać fundusze na spłatę kary.

Chcesz podzielić się newsem lub zaproponować temat artykułu? Zapraszam do kontaktu! Zuzanna@radiobp.org

Drogi Czytelniku!

Z radością witamy Cię na naszym portalu informacyjnym, prowadzonym przez osoby z niepełnosprawnościami. Cieszymy się, że jesteś z nami i stajesz się częścią naszej społeczności. Twoja obecność na naszym portalu jest dla nas ogromną motywacją do dalszej, owocnej pracy. Dziękujemy, że jesteś z nami!

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

Zespół Portalu Informacyjnego Bezpieczna Podróż

Odkryj więcej na naszej stronie!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia