Handlowali narkotykami w areszcie śledczym! Akt oskarżenia przeciwko 24 osobom

Prokuratura Krajowa ujawniła kolejny szokujący przypadek działalności przestępczej na terenie aresztu śledczego.

74

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Handlowali narkotykami w areszcie śledczym! Akt oskarżenia przeciwko 24 osobom
Handlowali narkotykami w areszcie śledczym! Akt oskarżenia przeciwko 24 osobom

Zorganizowana grupa przestępcza, kierowana przez Przemysława J., handlowała narkotykami na skalę masową. Śledztwo prowadzone przez łódzki pion PZ PK we współpracy z Centralnym Biurem Śledczym Policji doprowadziło do postawienia zarzutów przeciwko 24 osobom. W tym również funkcjonariuszom Służby Więziennej.

Handlowali narkotykami w areszcie śledczym!

Oskarżeni zostali oskarżeni o popełnienie aż 56 przestępstw, w tym kierownictwo i udział w działaniach zorganizowanej grupy przestępczej, produkcję oraz handel narkotykami. Ale również – pranie brudnych pieniędzy oraz posiadanie broni palnej bez wymaganego zezwolenia. Warto zaznaczyć, że wśród oskarżonych znajdują się także funkcjonariusze Służby Więziennej.

Szczególną uwagę przyciąga działalność Krystiana S., który przebywając w areszcie, stworzył własną sieć dystrybucyjną narkotyków, obejmującą zarówno teren więzienia, jak i jego otoczenie. Wykorzystując nielegalnie posiadaną komunikację telefoniczną, organizował przemyt i sprzedaż narkotyków, działając w sposób niezwykle zorganizowany.

Najnowsze ustalenia śledczych wykazały, że grupa przestępcza stosowała złożony system rozliczeń, mający na celu ukrycie pochodzenia pieniędzy uzyskanych z handlu narkotykami. Korzystając z kont bankowych osób niebiorących bezpośrednio udziału w przestępczym procederze, oszustom udawało się zamaskować przepływ finansów, posługując się przy tym zmyłkowymi tytułami przelewów.

Wpłaty dokonywane były przez osoby bliskie nabywcom, które celowo zaciemniały źródło środków, używając zmyłkowych tytułów przelewów. Terminologia taka jak 'gra’, 'paczka’, 'wypiska’, 'za R’ czy 'telewizor’ służyła ukryciu prawdziwej natury transakcji, utrudniając tym samym działania śledczych.”

Prokuratura Krajowa podkreśliła, że śledztwo ujawniło niezwykle wysoki stopień zorganizowania oraz złożoność działań grupy przestępczej, która działała z premedytacją, bez żadnych skrupułów. Wobec powagi zarzutów, dla jedenaściorga oskarżonych został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Sprawa ta rzuca światło na tajemnicze mechanizmy działania przestępczych grup, które nawet w zamkniętych instytucjach państwowych potrafią organizować i prowadzić nielegalne interesy. Prokuratura Krajowa zapewniła, że nadal będzie prowadzić śledztwo w celu ujawnienia wszystkich osób zaangażowanych w ten przestępczy proceder oraz dostarczenia sprawiedliwości dla ofiar i społeczeństwa.

Chcesz podzielić się newsem lub zaproponować temat artykułu? Zapraszam do kontaktu! Zuzanna@radiobp.org

Drogi Czytelniku!

Z radością witamy Cię na naszym portalu informacyjnym, prowadzonym przez osoby z niepełnosprawnościami. Cieszymy się, że jesteś z nami i stajesz się częścią naszej społeczności. Twoja obecność na naszym portalu jest dla nas ogromną motywacją do dalszej, owocnej pracy. Dziękujemy, że jesteś z nami!

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

Zespół Portalu Informacyjnego Bezpieczna Podróż

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia