Nadchodzi eskalacja rosyjskich bombardowań w Ukrainie – wznowiono produkcję superbomb FAB-3000

Rosyjski agresor coraz częściej przeprowadza naloty bombowe, a wzrost produkcji bomb pokazuje, że może być gorzej.

285

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

eskalacja rosyjskich bombardowań - startujący rosyjski bombowiec Su-34, Samolot cały w odcieniach błękitu, oczywiście z czerwoną gwiazdą na ogonie.
Su-34

Bomba lotnicza FAB-3000 to sprawdzona rosyjska konstrukcja, o której przypomnieli sobie rosyjscy wojskowi pamiętający ją z działań wojennych w Afganistanie. Ma ona masę całkowitą 3000 kg, z czego 1400 kg stanowi ładunek wybuchowy, jest ona starszą i większą siostrą zrzucanych na Ukrainę lotniczych bomb FAB-500 oraz FAB-1500. Eskalacja rosyjskich bombardowań

Mordercza Superbomba

Dla bomby FAB-3000, 1,5 metrowy strop ze zbrojonego betonu, nie stanowi przeszkody, a jej wybuch pozostawia kratery o średnicy 8÷12 m oraz głębokości 3÷4 m.
Głównym przeznaczeniem FAB-3000 jest likwidacja większych zgrupowań wojsk czy ukrytych pod ziemią bunkrów i składów amunicji. Najprawdopodobniej, Rosjanie planują ataki bombowe na zgrupowania wojsk ukraińskich w celu likwidacji siły żywej przeciwnika, FAB-3000 jest w tym niezwykle skuteczna. W miejscu jej wybuchu powstaje fala uderzeniowa, wysoka temperatura oraz ciśnienie, a z powietrza znika życiodajny tlen. Jak dotychczas Rosjanie zrzucali bomby FAB, wykorzystując dwusilnikowe bombowce o zmiennej geometrii skrzydeł Su-24, oraz wielozadaniowe bombowce taktyczne Su-34.

Wzrost produkcji bomb oznacza przygotowania do eskalacji rosyjskich bombardowań

Jak poinformował wiceminister obrony Ukrainy Ivan Gavrilyuk – „W ciągu pierwszych 77 dni 2024 roku, Rosjanie zrzucili na Ukrainę ponad 3,5 tysiąca bomb lotniczych. To średnio ok. 45 bomb dziennie i 16 razy więcej w porównaniu z 2023 rokiem”. Obrazuje to zwiększenie udziału lotnictwa w atakach na ukraińskie pozycje.
Największy, niezależny, dziennik rosyjski Kommiersant poinformował, o pięciokrotnym wzroście produkcji nowoczesnych typów broni lotniczej oraz artyleryjskiej. Od początku inwazji na Ukrainę, zatrudnienie w rosyjskich zakładach zbrojeniowych zwiększyło się do 3,5 miliona ludzi. Pracują oni na 12-godzinnych zmianach przez siedem dni w tygodniu, a produkcja trwa non-stop przez okrągłą dobę. Jednym z takich miejsc jest odwiedzony niedawno przez rosyjskiego ministra obrony Siergieja Szojgu, kompleks wojskowo-przemysłowy obwodu Niżnego Nowogrodu. Tutaj właśnie powstają FAB-y, oraz pociski artyleryjskie i czołgowe.

**********

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, jest on przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Niektórzy z nas mają znaczne dysfunkcje jak porażenie mózgowe jednak walczymy bo umysły mamy dzielne dzięki takim jak TY. Takim którzy dają nam wiarę w sens tego co robimy. Im większy nasz zasięg tym więcej takich jak MY znajdzie sens życia dzięki takim jak TY.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Polecamy: Kulinarną Nawigację z Szefem Narodowej Reprezentacji Kulinarnej, oraz restaurację Zdrówko prowadzoną przez osoby niepełnosprawne.

Wspomoż fundację – Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Wesprzyj nas

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia