Uzdrawiająca moc Marchewki dla polskiej żeglugi promowej

Plan ministra Marchewki jest optymistyczną wiadomością dla polskiej żeglugi promowej. Nowe promy i modernizacja floty zapewnią konkurencyjność polskich armatorów i dadzą impuls do rozwoju transportu morskiego. POLSKIEGO!!!!

180

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Zalety przepraw promowych - Budowa polskich promów Ro-Pax dla Unity-Line
Zalety przepraw promowych

Minister Arkadiusz Marchewka z entuzjazmem przedstawił plany rozwoju polskiej żeglugi promowej. To pierwszy od lat polityk który na prawdę pokazuje zaangażowanie w Polską Gospodarkę Morską. Czy pamiętacie „Znaczy Kapitan„? i słowa Kapitana Mamerta Stankiewicza współtwórcy potęgi żeglugi oceanicznej okresu międzywojennego. Uzdrawiająca moc Marchewki dla żeglugi, zapamiętajcie to nazwisko.

Plan jest już realizowany!!! Nowe promy w budowie

Pierwszy z nowych promów Polskich Promów jest już ukończony w 80% i wkrótce wzmocni flotę Unity Line. Budowa drugiego promu dla tego operatora również idzie pełną parą. Trzeci prom, przeznaczony dla Polferries, rośnie w siłę. Nowe jednostki, zasilane ekologicznym LNG, obiecują rewolucję w komforcie i bezpieczeństwie podróży.

PŻB nie zostaje w tyle, przygotowując się do przyjęcia włoskiego promu dla Polferries. Zawita on do Polski już tego lata, obiecując znaczące wzmocnienie oferty i konkurencyjność na Bałtyku. Przyszłość polskiej żeglugi promowej rysuje się w jasnych barwach.

Marchewka podkreślił, że cel to rozwój Polferries jako silnej marki, która będzie filarem żeglugi na Bałtyku. Zapewnił, że żadna z marek nie zostanie zaniedbana ani sprywatyzowana. Zamiast tego, wizja to współpraca i synergia między Unity Line i Polferries, co zapewni efektywność i uniknięcie niepotrzebnej konkurencji.

Optymizm przebija z każdego słowa ministra, który z pasją mówi o przyszłości polskiej żeglugi promowej. Wyraźnie widać, że plany te mają na celu nie tylko utrzymanie konkurencyjności, ale też znaczący rozwój i poprawę oferty dla pasażerów. To świetna wiadomość dla wszystkich, którzy cenią podróże morskimi trasami.

Dobre wiadomości dla polskiego transportu morskiego – uzdrawiająca moc Marchewki

po krótce

 • Budowę trzech nowoczesnych promów:
  • Pierwszy prom dla Unity Line jest w 80% gotowy i zostanie oddany do użytku w maju 2025 roku.
  • Drugi prom dla Unity Line jest w 60% gotowy.
  • Trzeci prom dla Polferries jest w 30% gotowy.
 • Modernizację istniejącej floty:
  • PŻB odbierze nowy prom dla Polferries ze stoczni włoskiej w czerwcu/lipcu 2024 roku.
  • Planowane jest przegrupowanie jednostek w ramach PŻB i PŻM.

Nowe promy będą:

 • Ekologiczne:
  • Zasilane paliwem LNG z silnikami typu dual fuel.
  • Wyposażone w neutralny dla środowiska czynnik CO2.
 • Pojemne:
  • Linia ładunkowa o łącznej długości ponad 4 km.
  • Możliwość przewozu 400 pasażerów i 50 członków załogi.

Minister Marchewka podkreślił, że

 • Nie ma planów prywatyzacji PŻB.
 • Celem jest rozwój PŻB pod marką Polferries jako silnego filaru polskiej żeglugi promowej.
 • Ważna jest współpraca Unity Line i Polferries dla poprawy efektywności.

Plan ministra Marchewki jest optymistyczną wiadomością dla polskiej żeglugi promowej. Nowe promy i modernizacja floty zapewnią konkurencyjność polskich armatorów i dadzą impuls do rozwoju transportu morskiego. POLSKIEGO!!!!

————————-

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja bez barier z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, jest on przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Niektórzy z nas mają znaczne dysfunkcje jak porażenie mózgowe jednak walczymy bo umysły mamy dzielne dzięki takim jak TY. Takim którzy dają nam wiarę w sens tego co robimy. Im większy nasz zasięg tym więcej takich jak MY znajdzie sens życia dzięki takim jak TY.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kaształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

 • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
 • KRS: 0000406931
 • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia