Podpalił mężczyznę na przystanku. Podejrzany stanął przed prokuraturą

33-latek, który w środę (20 marca) w Łodzi podpalił mężczyznę na przystanku tramwajowym przy ulicy Pomorskiej, w piątek rano został doprowadzony do prokuratury.

169

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Podpalił mężczyznę na przystanku. Podejrzany stanął przed prokuraturą
Podpalił mężczyznę na przystanku. Podejrzany stanął przed prokuraturą

Zatrzymany mężczyzna w chwili zdarzenia miał blisko 1,7 promila alkoholu w organizmie. Nadal nie ustalono tożsamości zmarłego.

Podpalił mężczyznę na przystanku

Wyniki sekcji zwłok podpalonego mężczyzny potwierdziły, że zmarł on śmiercią gwałtowną na skutek działania wysokiej temperatury i płomieni. Na ciele nie ujawniono innych obrażeń, które byłyby efektem działania osób trzecich.

Do podpalenia doszło około 1:00 w nocy z wtorku na środę w okolicach przystanku tramwajowego przy ulicy Pomorskiej w Łodzi. W jego okolicach znajduje się osiedle studenckie. Około godziny 1:00 w nocy jedna z mieszkanek zauważyła pod wiatą płonącego człowieka. Kobieta natychmiast zaalarmowała służby, jednak na ratunek było już za późno.

Całe zdarzenie zarejestrowała kamera monitoringu, a nagranie szybko rozprzestrzeniło się w sieci. Na nagraniu widać mężczyznę, który przysiada się do ofiary, podpala mu głowę, po czym oddala się, aby z bezpiecznej odległości obserwować wyniki swojego działania.

Podejrzany stanął przed wymiarem sprawiedliwości

Podejrzany został zatrzymany tego samego dnia, kilka minut przed godziną 21:00, w okolicach ulicy Wyszyńskiego.

„Kilka minut przed godziną 21:00 podejrzany został zatrzymany przez funkcjonariuszy w okolicach ulicy Wyszyńskiego w Łodzi. W chwili zatrzymania miał 1,7 promila alkoholu w organizmie. Zachowywał się agresywnie, został jednak szybko obezwładniony przez policjantów. O dalszym jego losie, a w szczególności o zarzutach, zadecyduje teraz prokuratura Rejonowa Łódź-Śródmieście” – poinformowała w czwartek komisarz Aneta Sobieraj.

Jak przekazała komisarz Sobieraj, szczególnie bulwersujące było zachowanie sprawcy po zdarzeniu. Jak się okazało, obserwował on z dość bliska akcję gaśniczą, po czym spokojnie odjechał komunikacją miejską.

33-latek w prokuraturze usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Łódź-Śródmieście.

Chcesz podzielić się newsem lub zaproponować temat artykułu? Zapraszam do kontaktu! Zuzanna@radiobp.org

Drogi Czytelniku!

Z radością witamy Cię na naszym portalu informacyjnym, prowadzonym przez osoby z niepełnosprawnościami. Cieszymy się, że jesteś z nami. W prostych słowach: Bywa ciężko, ale dajemy radę 😉 Twoja obecność na naszym portalu jest dla nas ogromną motywacją do dalszej, owocnej pracy. Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zespół Portalu Informacyjnego Bezpieczna Podróż

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia