Masakra pod Moskwą – za atak terrorystyczny odpowiada Państwo Islamskie ISIS liczba ofiar wzrosła do 93

Przyznało się tzw. Państwo Islamskie, ale kto naprawdę dokonał masakry? Czy to aby, nie prowokacja Kremla?

135

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Masakra pod Moskwą - nocny widok płonącej hali koncertowej od strony parkingu pełnego samochodów.

Według świadków, w Piątkowy wieczór do sali koncertowej Crocus City Hall weszło kilku zamaskowanych  i uzbrojonych mężczyzn,  którzy natychmiast otworzyli ogień z broni maszynowej do oczekujących na  rockowy koncert zespołu Piknik, rzucali również koktajle Mołotowa wywołując pożar i potęgując liczbę ofiar. Jak podała późnym wieczorem rosyjska agencja RIA Novosti, podczas masakry zginęły 62 osoby, a rannych zostało  ponad 140.  Wśród ofiar znalazły się również dzieci ponieważ w tym czasie odbywały się w budynku miały miejsce dziecięce zawody taneczne. Bilans ofiar może ulec zmianie gdyż akcja ratunkowa trwa i wciąż przeszukiwane jest miejsce masakry. Masakra pod Moskwą

Czy masakry pod Moskwą można było uniknąć?

Na to pytanie trudno jednoznacznie odpowiedzieć natomiast pewnym jest, że władze w Moskwie wiedziały o planowanym na terenie Rosji ataku terrorystycznym już około dwa tygodnie wcześniej, a zostały o tym poinformowane przez Amerykańskie służby, w których ręce wpadły dokumenty świadczące o przygotowaniach Państwa Islamskiego do przeprowadzenia takiej akcji. Masakra była planowana przez odłam, o nazwie Państwo Islamskie – Prowincji Chorasan (ISIS-K).

Strona rosyjska niemal nie zareagowała na przedstawione przez Amerykanów dokumenty, ponieważ wg. nich są one zbyt ogólnikowe, a po pozyskaniu informacji Rosjanie dokonali tylko pewnej ilości aresztowań członków ISIS. 

Trwają poszukiwania podejrzanych o dokonanie ataku terrorystycznego na salę koncertową, którzy jakoby poruszali się białym sedanem marki Peugeot. Pomimo, że do terrorystycznego ataku przyznało się tak zwane Państwo Islamskie, to do momentu zakończenia  toczącego się śledztwa, nie można jednoznacznie stwierdzić że to islamiści są autorami piątkowej masakry. W grę wchodzą również teorie mogące obwiniać o przeprowadzenie ataku Ukraińców bądź Rosyjski Korpus Ochotniczy, a masakra niewinnych cywilów w Crocus City Hall, to prowokacja rosyjskich służb specjalnych, mająca uzasadnić eskalację rosyjskich działań u siebie i na Ukrainie. 

Wczoraj Kreml oznajmił, że nie prowadzi już w Ukrainie „specjalnej operacji wojskowej”, rzecznik prasowy Dmitrij Pieskow ogłosił stan wojny w Rosji, a to otwiera przed Putinem wiele możliwości.

**********

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, jest on przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Niektórzy z nas mają znaczne dysfunkcje jak porażenie mózgowe jednak walczymy bo umysły mamy dzielne dzięki takim jak TY. Takim którzy dają nam wiarę w sens tego co robimy. Im większy nasz zasięg tym więcej takich jak MY znajdzie sens życia dzięki takim jak TY.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Polecamy: Kulinarną Nawigację z Szefem Narodowej Reprezentacji Kulinarnej, oraz restaurację Zdrówko prowadzoną przez osoby niepełnosprawne.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia