Prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk komentuje aferę Collegium Humanum: „To jak zakupy w sklepie mięsnym”

Wrocławski prezydent Jacek Sutryk odniósł się do afery wokół Collegium Humanum, uczelni, która ma aktualnie status fabryki "lewych" dyplomów.

215

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk komentuje aferę Collegium Humanum:
Prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk komentuje aferę Collegium Humanum: "To jak zakupy w sklepie mięsnym"

Prezydent Wrocławia, który również posiada dyplom tej uczelni, twierdzi, że zdobył go legalnie, zdając wymagane testy.

Sutryk: „To jak zakupy w sklepie mięsnym”

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk odniósł się do afery, twierdząc, że nie czuje się obciążony całą sytuacją. Podkreślił, że zapisał się na studia normalnie, płacił z własnych pieniędzy i zdał wymagane testy.

Porównał też całą sytuację do zakupów w sklepie mięsnym, argumentując, że „to jest tak, jak pan idzie do sklepu mięsnego i nie zastanawia się, czy ten sklep mięsny ma wszystkie możliwe pozwolenia sanepidu, czy to mięso nie leżało wcześniej na podłodze itd”.

W końcu, kto by się zastanawiał…

Jacek Sutryk ocenił sytuację także pod kątem wadliwie działających struktur państwa. „Zdaje się, że struktury państwa, pewnych rzeczy nie przypilnowały.” – komentuje.

Zaznaczył przy tym, iż „trzeba mieć zaufanie do struktur państwa. Chodzi m.in. o Polską Komisję Akredytacyjną, „która działa i sprawdza różnego rodzaju szkoły”.

W jaki sposób „działała” i „sprawdzała” Polska Komisja Akredytacyjna, w kontekście Collegium Humanum, możesz przeczytać tutaj

Prezydent Wrocławia wyraził również nadzieję, że właściwe organy wyjaśnią tę sytuację. Zaznaczył, że wiele osób, tak jak on, może czuć się oszukanych.

„Co mnie najwyżej dziwi, próbuje się z ludzi, którzy mogą być poniekąd ofiarami tej całej sytuacji, próbuje się z nich czynić sprawców” – podsumował sprawę Jacek Sutryk.

Wrocławski urzędnik, który poprosił o zachowanie anonimowości, również skomentował aferę Collegium Humanum, twierdząc, że może ona dotykać tysięcy osób.

Według niego „połowa Warszawy” ma dyplomy tej uczelni, a osoby, które uczciwie uczęszczały na zajęcia i płaciły za nie, teraz mogą czuć się ofiarami oszustwa.

Sutryk: „Trzeba odbudować zaufanie”

Sutryk podkreślił, że niezbędne jest odbudowanie zaufania do systemu edukacyjnego. Zapowiedział, że władze miasta będą ściśle współpracować z organami śledczymi w celu wyjaśnienia afery Collegium Humanum.

Jacek Sutryk prowadzi obecnie kampanię przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi. Polityk ubiega się o reelekcję z listy Koalicji Wyborczej Wrocław Lewica i Samorządowcy.

Wsparcie dla kandydatury Sutryka wyraził Donald Tusk, jednakże nie było pewne, czy z listy Platformy Obywatelskiej wystartuje poseł Michał Jaros, który jest również szefem dolnośląskich struktur tej partii.

Na początku marca przeprosiny „za Jacka Sutryka” złożył Rafał Dutkiewicz, były prezydent miasta Wrocławia.

Dutkiewicz, obecnie pełniący funkcję prezesa Pracodawców RP, wyraził swoje zdanie na temat kandydatury Sutryka takimi oto słowami:

„Liczba afer z Jackiem Sutrykiem przekroczyła wszelkie dobre obyczaje i standardy. Uważam, że Jacek Sutryk nie powinien startować w tych wyborach samorządowych”.

Chcesz podzielić się newsem lub zaproponować temat artykułu? Zapraszam do kontaktu! Zuzanna@radiobp.org

Drogi Czytelniku!

Z radością witamy Cię na naszym portalu informacyjnym, prowadzonym przez osoby z niepełnosprawnościami. Cieszymy się, że jesteś z nami i stajesz się częścią naszej społeczności. Twoja obecność na naszym portalu jest dla nas ogromną motywacją do dalszej, owocnej pracy. Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zespół Portalu Informacyjnego Bezpieczna Podróż

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia