Naruszenie granic. Rosyjska rakieta przelatuje nad Polską, łamiąc przestrzeń powietrzną.

O godzinie 4:23 nad ranem, zgodnie z doniesieniami Dowództwa Operacyjnego Sił Zbrojnych, rosyjska rakieta, zmierzająca w kierunku Ukrainy, przemierzyła krótki odcinek nad obszarem Polski. Ten incydent wiązał się z naruszeniem granic polskiej przestrzeni powietrznej.

177

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

W trakcie manewru operacyjnego lotnictwa Rosji, jedna z rakiet manewrujących. Przypadkowo przelotem nad miejscowością Oserdów w województwie lubelskim naruszyła granice polskiej przestrzeni powietrznej. Według informacji przekazanych przez Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych, celem tego uderzenia było kilka miejscowości na zachodniej Ukrainie. Incydent trwał 39 sekund i był monitorowany przez wojskowe systemy radiolokacyjne. W odpowiedzi na to wydarzenie, aktywowano polskie i sojusznicze siły lotnicze. Wojsko Polskie zapewnia, że w obliczu sytuacji na Ukrainie pozostaje w pełnej gotowości do zapewnienia bezpieczeństwa polskiej przestrzeni powietrznej.

Polskie siły lotnicze w gotowości

Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych poinformowało o wzmożonej aktywności rosyjskiego lotnictwa dalekiego zasięgu, związanej z prowadzeniem uderzeń na cele na terytorium Ukrainy. W odpowiedzi na to wydarzenie, polskie i sojusznicze siły lotnicze zostały poderwane. Dodatkowo, na terenie Ukrainy ogłoszono alarm przeciwrakietowy po wystrzeleniu rakiet manewrujących przez rosyjskie bombowce strategiczne. Zgodnie z relacjami ukraińskich mediów, 14 rosyjskich bombowców Tu-95MS wystartowało z lotniska w obwodzie murmańskim, z których ukraińska obrona przeciwlotnicza miała zestrzelić około 10 wystrzelonych rakiet.

Premier Kosiniak-Kamysz o incydencie

Premier Władysław Kosiniak-Kamysz poinformował, że o godzinie 5 rano doszło do wtargnięcia pocisku manewrującego w polską przestrzeń powietrzną, trwającego 39 sekund. Dodatkowo, sojusznikom NATO przekazano informacje o kolejnym naruszeniu granic przez rosyjskie środki bojowe.

W komentarzach na portalu X użytkownicy wyrażają zaniepokojenie i frustrację z powodu braku reakcji ze strony polskich władz wobec naruszenia granic polskiej przestrzeni powietrznej. Wielu z nich podkreśla, że taka sytuacja może prowadzić do poważnych konsekwencji, włączając w to zagrożenie dla życia i bezpieczeństwa polskich obywateli. Niektórzy wyrażają też niezadowolenie z postrzeganego przez nich braku stanowczości w działaniach rządu w kwestiach obronności i bezpieczeństwa narodowego. Dodatkowo, podnoszą kwestię konieczności podjęcia skutecznych działań, które zapewnią ochronę przed potencjalnymi zagrożeniami w przyszłości. Oto jeden z nich: @piter_storm „Jeśli takie obiekty nie zostaną zniszczone, będą powtarzalne, aż zginą polscy obywatele. Nadal mamy państwo z dykty.”

Rosyjska rakieta zauważona w okolicy miejscowości Oserdów

Witajcie na Naszym Portalu – źródle informacji, które nie tylko informuje, ale także inspiruje! Jesteśmy pierwszą w Europie redakcją, gdzie różnorodność nie jest jedynie hasłem, lecz naszą siłą. Nasze treści są współtworzone przez utalentowane jednostki z niepełnosprawnościami, co sprawia, że każdy artykuł jest wyjątkowy.Odkryj więcej na naszej stronie!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia