285 tys aut wezwanych do serwisu, poduszki mogą ranić zamiast chronić, wielka wpadka wielkiego koncernu, wadliwy AirBag

Na początku maja, Stellantis wyśle listy do właścicieli Chargerów i 300, których samochody mogą mieć ten problem. Właściciele zostaną poinstruowani, aby przyprowadzili swoje samochody do serwisu w celu wymiany bocznych poduszek powietrznych po obu stronach pojazdów

245

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

wadliwy Air Bag
wadliwy Air Bag - zamiast chronić może ranić

Stellantis wycofuje z rynku prawie 285 000 sedanów Dodge Charger i Chrysler 300 w Stanach Zjednoczonych, ponieważ mają boczne kurtyny powietrzne AirBag, które mogą pęknąć, rozrzucając metalowe odłamki po kabinie.

Air Bag rani zamiast chronić?

Systemy napełniania poduszek powietrznych działają poprzez reakcję chemiczną wytwarzającą gaz, który szybko nadmuchuje poduszkę. Do wnętrza napełniaczy zainstalowanych w niektórych modelach Charger i 300 z lat 2018-2021 mogła przedostać się wilgoć. Według dokumentów, które Stellantis złożył w amerykańskiej Krajowej Administracji ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (NHTSA), woda ta może prowadzić do korozji wewnętrznej, a w konsekwencji do pęknięć napełniacza.

wadliwy Air Bag w Dodge Charger

Charger i 300 to duże sedany, które dzielą większość konstrukcji. Zgodnie z dokumentami, napełniacze poduszek powietrznych, których dotyczy akcja serwisowa, nie zostały zainstalowane w żadnych innych modelach Stellantis. Chociaż sytuacja jest podobna do tej, która doprowadziła do wycofania milionów napełniaczy poduszek powietrznych Takata używanych w wielu różnych pojazdach, ten problem jest najwyraźniej niezwiązany.

Na początku maja, Stellantis wyśle listy do właścicieli Chargerów i 300, których samochody mogą mieć ten problem. Właściciele zostaną poinstruowani, aby przyprowadzili swoje samochody do serwisu w celu wymiany bocznych poduszek powietrznych po obu stronach pojazdów. Prace zostaną wykonane bezpłatnie dla właścicieli, a osoby, które być może już wymieniły boczne kurtyny powietrzne, otrzymają zwrot kosztów.

AirBag nie lubi gorąca

Stellantis nie ma informacji o żadnych wypadkach lub obrażeniach spowodowanych tymi problemami. Znanych było pięć przypadków pęknięcia napełniaczy poduszek powietrznych. W każdym z nich problem pojawił się w zaparkowanych pojazdach, w których temperatura we wnętrzu przekroczyła 50 stopni Celsjusza, co może się zdarzyć, szczególnie w czasie upałów.

————————-

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja bez barier z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, jest on przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Niektórzy z nas mają znaczne dysfunkcje jak porażenie mózgowe jednak walczymy bo umysły mamy dzielne dzięki takim jak TY. Takim którzy dają nam wiarę w sens tego co robimy. Im większy nasz zasięg tym więcej takich jak MY znajdzie sens życia dzięki takim jak TY.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kaształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia