Podejrzani po masakrze w Rosji stanęli przed sądem – widoczne ślady tortur! Zobacz zdjęcia.

W ataku na uczestników imprezy w sali koncertowej w Krasnogorsku Rosję wstrząsnęło. Najnowsze dane wskazują, że zginęło co najmniej 137 osób, a ponad 180 zostało rannych. Czterech podejrzanych o przeprowadzenie tego brutalnego ataku stanęło przed sądem rejonowym w Moskwie. Już na pierwszy rzut oka widać, że od chwili ich zatrzymania przez rosyjskie służby czekało na nich piekło.

252

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Oskarżeni noszą ślady tortur.
Oskarżeni noszą ślady tortur.


Czterech podejrzanych zostało oskarżonych podczas wstępnego przesłuchania i stanęło przed Sądem Rejonowym w Moskwie w niedzielę. Dziennikarze zauważyli, że od razu było widać, iż być może nie mówili swobodnie. Według agencji TASS, wszyscy czterej przyznali się do winy. Jednakże biorąc pod uwagę widoczne ślady ciężkiego pobicia na ich ciałach, a także fakt, że jeden z nich był ledwie przytomny, można przypuszczać, że ich przyznanie się do winy było prawdopodobnie wymuszone.

Czterech podejrzanych stanęło przed obliczem Sądu Rejonowego w Moskwie

Sąd Rejonowy w dzielnicy Moskwa-Basmanny oficjalnie postawił zarzuty 32-letniemu Dalerdzhonowi Mirzoyevowi, 30-letniemu Saidakrami Rachabalizodzie, 25-letniemu Shamsidinowi Fariduniemu i 19-letniemu Mukhammadsobirowi Faizovowi za dokonanie grupowego ataku terrorystycznego, który doprowadził do śmierci innych osób. Za to przestępstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności. Sąd podjął decyzję o umieszczeniu wszystkich podejrzanych za kratami na okres dwóch miesięcy, do maja.

Chociaż nie uczestniczyli bezpośrednio w przeciwdziałaniu terrorystom podczas ataku, zatrzymanymi podejrzanymi mieli się zaopiekować Czeczeni pod dowództwem Ramzana Kadyrowa, znanego z surowości. Czeczeni mieli współpracować z FSB oraz rosyjskimi oddziałami z Petersburga w celu śledzenia i aresztowania podejrzanych. Obecność osób związanych z Kadyrowem, znanych ze skłonności do brutalności, sugerowała, że zatrzymanym groziły trudne chwile.

Rosyjskie władze nie zaprzeczają. Zatrzymani podejrzani doznali ciężkich obrażeń

Rosyjskie media doniosły, że zatrzymani podejrzani byli poddawani brutalnym torturom podczas przesłuchań. Rosyjskie służby nie ukrywały faktu, że Mirzoyev, Rachabalizoda i Fariduni mieli widoczne obrażenia na twarzach – były posiniaczone i opuchnięte. Miał także zabandażowane ucho, a według doniesień medialnych, jednemu z podejrzanych podczas przesłuchania odcięto ucho, a następnie rzekomo zmuszono go do jego zjedzenia. Nagrania, które pojawiły się w sieci, miały rzekomo przedstawiać tę straszną scenę.

Jeden z podejrzanych został wprowadzony do szklanej klatki dla oskarżonych z opaską na oczach, a po zdjęciu opaski dziennikarze zauważyli poważny krwiak na jego twarzy. Inny podejrzany, Mukhammadsobir Faizov, był w tak złym stanie, że musiał być wwieziony na salę sądową na wózku inwalidzkim. Przez całą rozprawę siedział z półprzymkniętymi oczami, ledwo przytomny, i nie mógł odpowiedzieć na pytania sędziego. Personel medyczny stale zajmował się jego stanem.

Niedziela, 24 marca, została ogłoszona dniem żałoby narodowej w Rosji po największym ataku terrorystycznym na rosyjskiej ziemi od dwóch dekad. Władze rosyjskie obawiają się, że liczba ofiar może jeszcze wzrosnąć. Wiele osób rannych jest w stanie krytycznym, a ich los pozostaje niepewny. Ataku dokonało Państwo Islamskie, które przyznało się do odpowiedzialności za wydarzenie.


Witajcie na Naszym Portalu – źródle informacji, które nie tylko informuje, ale także inspiruje! Jesteśmy pierwszą w Europie redakcją, gdzie różnorodność nie jest jedynie hasłem, lecz naszą siłą. Nasze treści są współtworzone przez utalentowane jednostki z niepełnosprawnościami, co sprawia, że każdy artykuł jest wyjątkowy.Odkryj więcej na naszej stronie!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia