9-latka za kierownicą, pijany ojciec jako pasażer…

W leniwe, niedzielne popołudnie ulica 29-go Listopada w Tomaszowie Lubelskim stała się świadkiem niezwykłego widowiska.

133

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Jak się okazało, 36-letni ojciec nie był w stanie samodzielnie kierować quadem, dlatego to jego 9-letnia córka wzięła sprawy w swoje ręce. Zdjęcie ilustracyjne
Jak się okazało, 36-letni ojciec nie był w stanie samodzielnie kierować quadem, dlatego to jego 9-letnia córka wzięła sprawy w swoje ręce. Zdjęcie ilustracyjne

Niepokojącym dla oczu przechodniów objawił się obraz 9-letniej dziewczynki dziarsko manewrującej quadem, podczas gdy obok siedział równie dumny co… pijany ojciec.

9-latka za kierownicą

Jak się okazało, 36-letni ojciec nie był w stanie samodzielnie kierować quadem, dlatego to jego 9-letnia córka wzięła sprawy w swoje ręce. Mężczyzna, z „imponującym” poziomem 2,5 promila alkoholu w organizmie, zrezygnował z kasku i beztrosko oddał się wizji rajdu ulicami miasta.

Bezpieczeństwo? Szczegóły! Ważne, że adrenalina buzowała w żyłach. Na szczęście, przejażdżkę tę przerwał czujny obywatel, który wezwał policję.

Prawo mówi: „sprawiedliwość”

Po dotarciu na miejsce, funkcjonariusze szybko ustalili, że mężczyzna wybrał się ze swoją córką na przejażdżkę w stanie kompletnego upojenia alkoholowego. Dodatkowo, okazało się, że pojazd, którym się poruszali, nie był zarejestrowany ani ubezpieczony.

Teraz niedzielna „wycieczka” znajdzie swój finał w sądzie. Możemy śmiało założyć, że 36-latek otrzyma stosowną karę za swoje „wyczyny”, a 9-latka z pewnością wyciągnie wnioski z tej lekcji.

Być może w przyszłości, zamiast brawurowych przejażdżek z pijanym ojcem, wybierze bezpieczniejsze rozrywki, adekwatne do jej wieku.

Ojciec z dzieckiem. Bezpieczna wycieczka.

Ta historia, choć mrożąca krew w żyłach, skłania do refleksji. Czy ojciec, kierując się egoizmem i chęcią „zabawy”, zdawał sobie sprawę z zagrożenia, jakie stwarzał dla swojej córki? Czy alkohol otumanił jego rozum do tego stopnia, że zlekceważył bezpieczeństwo dziecka?

Pozostaje nam tylko czekać na finał tej sprawy w sądzie i mieć nadzieję, że dziewczynka otrzyma odpowiednią opiekę i wsparcie. A 36-latkowi… cóż, życzymy refleksji nad swoim postępowaniem i głębokiego żalu za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo.

Chcesz podzielić się newsem lub zaproponować temat artykułu? Zapraszam do kontaktu! Zuzanna@radiobp.org

Drogi Czytelniku!

Z radością witamy Cię na naszym portalu informacyjnym, prowadzonym przez osoby z niepełnosprawnościami. Cieszymy się, że jesteś z nami i stajesz się częścią naszej społeczności. Twoja obecność na naszym portalu jest dla nas ogromną motywacją do dalszej, owocnej pracy. Dziękujemy, że jesteś z nami!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia