Drogie paliwa na święta. Benzyna powyżej 7 zł/litr

Drogie paliwa na święta. Benzyna powyżej 7 zł/litr. Minister finansów Andrzej Domański o złożonej przez Donalda Tuska w 2022 roku obietnicy dotyczącej benzyny w cenie 5,19 zł/l.

176

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Drogie paliwa na święta. Benzyna powyżej 7 zł za litr. Donald Tusk i Andrzej Domański . Gdzie paliwo na stacji po 5,19 zł.
Drogie paliwa na święta. Benzyna powyżej 7 zł za litr. Donald Tusk i Andrzej Domański

Coraz więcej stacji benzynowych podnosi ceny, a drogie paliwa do świąt będą powyżej 7 zł/litr i chyba trzeba będzie przełknąć. Minister finansów Andrzej Domański w programie „Graffiti” w Polsat News powiedział że: „Mamy intencję bardzo jasną, chcemy, żeby ceny energii, w tym paliw, były niskie. Będziemy działać na rzecz poprawy sytuacji konkurencyjnej na rynku paliw, po to, żeby ceny były niższe. My o cenach dla Polaków rozmawiamy bardzo często, nie tylko paliw, energii czy żywności. Widzimy, co dzieje się na rynku paliw”. Prawdopodobnie minister wspominając o rozmowach o cenach żywności miał na myśli podniesieni 5% stawki VAT od 1 kwietnia.

Trzeba przypomnieć również o złożonej przez Donalda Tuska w 2022 roku obietnicy dotyczącej benzyny w cenie 5,19 zł/l. „Na pstryknięcie palcami tego oczywiście nie będzie. Taką zapowiedź jeszcze przed wyborami składał Donald Tusk. Mamy intencję bardzo jasną, chcemy, żeby ceny energii, w tym paliw, były niskie” – podkreślił Andrzej Domański.

Na koniec Andrzej Domański opowiedział żart, prawdopodobnie Prima Aprilisowy, że spełnienie tej kampanijnej obietnicy nadal jest możliwe.

Drogie paliwa na święta. Benzyna powyżej 7 zł za litr
Drogie paliwa na święta. Benzyna powyżej 7 zł za litr (info ze strony e-petrol.pl)

Miało być po 5,19 zł/l, a są drogie paliwa na święta. Benzyna powyżej 7 zł/litr

Wcześniej, pod koniec lutego na konferencji prasowej premier Donald Tusk został zapytany, dlaczego paliwo nie kosztuje 5,19 zł za litr.

„Nie mam konspiracyjnych teorii, ale do końca marca powinniśmy mieć odpowiedzi, jakie działania są możliwe w obrębie spółki, aby ceny paliw były niższe niż w tej chwili. Myślę, że będę gotowy do precyzyjnej odpowiedzi, jakie czynniki wpływają na to, że benzyna mogła być relatywnie tania” – stwierdził premier.

W tym czasie ceny paliw na wybranych stacjach benzynowych (ceny z 23 lutego 2024 roku) wyglądały następująco.

Benzyna PB95Orlen, Ełk – 6,35 zł/l; BP, Gliwice – 6,25 zł/l; Auchan, Białystok – 6,47 zł/l

Olej napędowyMoya, Warszawa – 6,69 zł/l; Orlen, Zielona Góra – 6,77 zł/l; Circle K, Brzesko – 6,79 zł/l

W 2022 roku Donald Tusk obiecał, że jeśli jego partia wygra wybory, to cena litra benzyny będzie wynosić 5,19 zł/l. Obietnica została szybko skrytykowana przez ekonomistów, którzy zauważyli, że taka obniżka cen benzyny mogłaby spowodować zbyt duże straty dla polskiego budżetu. Niestety wtedy nie trzeba było się tym martwić. Nie trzeba być premierem żeby wiedzieć że, cena benzyny jest uzależniona od wielu globalnych czynników, takich jak cena ropy naftowej na światowych rynkach, co sprawia, że trudno jest dokładnie przewidzieć jej wartość w przyszłości. W efekcie obietnica ta została uznana za nierealistyczną i niezgodną z rzeczywistością. Kłamstwo jak wszyscy wiemy ma krótkie nóżki.

Drogie paliwa na święta. Benzyna powyżej 7 zł/litr. zblizenie-samochodowego wskaznika paliwa
Drogie paliwa na święta. Benzyna powyżej 7 zł/litr

Ceny paliw za litr z ostatnich dni czyli drogie paliwa na święta

Informacje ze strony https://cenapaliw.pl/

BP, Wincentego / Odrowąża, Warszawa, Mazowieckie – 95 (E10) – 6,69 zł; 98 (E5) – 7,39 zł; ON – 6,79 zł; LPG – 2,99 zł;

Shell, Wilanowska/Lotników, Warszawa, Mazowieckie – 95 (E10) – 6,88 zł; ON – 7,01 zł;

Orlen, 11-go Listopada 42A, Warszawa, Mazowieckie – 95 (E10) – 6,99 zł; 98 (E5) – 7,28 zł; ON – 7,19 zł;

E.Leclerc, Jutrzenki 156, Warszawa, Mazowieckie – 95 (E10) – 6,48 zł; 98 (E5) – 7,09 zł; ON – 6,68 zł; LPG – 2,73 zł;

amic (Lukoil), Urzut: Młochów 41, Warszawa, Mazowieckie – 95 (E10) – 6,87 zł; 98 (E5) – 7,31 zł; ON – 6,92 zł; LPG – 3,07 zł;

e-petrol.pl: niepokój na rynku ropy przyniósł podwyżki na stacjach

Na koniec zachęcam do lektury artykułu – Paliwo E10 może zaszkodzić silnikowi

Pomóżcie nam wspólnie dla Was pracować, bo Radio to także Wy! 

Zgłaszam się z apelem do organizatorów i uczestników do nadesłania krótkiej relacji lub chociażby kilku fotek. Z pewnością ukażą się na naszej stronie. Czekam na sygnał piotrpawlak@radiobp.org 

I na koniec jeżeli jesteś fanem motoryzacji i nie tylko, a zastanawiasz się co zrobić z wolnym czasem? Wybierz się na jedną z bez wątpienia godnych uwagi imprez umieszczonych w naszym kalendarzu Zlot Spotkanie Motoryzacja Piknik sezon 2024.

redakcja bez barier z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja bez barier z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia