Fundusz Sprawiedliwości: 4 zatrzymanych i przeszukania w domu byłego ministra Z. Ziobry

Czy działania służb to koniec wątpliwości, czy tylko czubek góry lodowej?

252

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Fundusz Sprawiedliwości i przeszukania w domu Z. Ziobry
Fundusz Sprawiedliwości i przeszukania w domu Z. Ziobry

W ostatnich godzinach pojawiły się doniesienia dotyczące przeszukań i zatrzymań dokonywanych przez służby na polecenie prokuratorów z zespołu śledczego ds. Funduszu Sprawiedliwości. Informacje płynące z Prokuratury Krajowej oraz źródeł medialnych rzucają światło na działania mające na celu zabezpieczenie dowodów w ramach prowadzonego śledztwa. Fundusz Sprawiedliwości: 4 zatrzymanych i przeszukania w domu byłego ministra Z. Ziobry

Fundusz Sprawiedliwości: 4 zatrzymanych i przeszukania w domu byłego ministra Z. Ziobry

Według informacji przekazanych przez rzecznika prasowego Ministra Koordynatora Służb Specjalnych, Jaceka Dobrzyńskiego, funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego przeprowadzają przeszukania oraz zatrzymują osoby fizyczne i kontrolują siedziby podmiotów gospodarczych na terenie całego kraju. Te czynności są elementem rozległego śledztwa, które prowadzi Prokuratura Krajowa w Warszawie i dotyczy przekroczenia uprawnień oraz niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych.

Niezależnie od oficjalnych komunikatów, media podają niepotwierdzone informacje na temat zatrzymań osób oraz miejsc, które były przedmiotem przeszukań. Według doniesień medialnych w związku z nieprawidłowościami wokół Funduszu Sprawiedliwości cztery osoby zostały zatrzymane, jednakże nie ujawniono ich tożsamości. Natomiast według europosła Suwerennej Polski, Patryka Jakiego, służby dokonały przeszukania domu byłego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry oraz innych polityków.

A w sieci rozpętała się burza.

Oprócz tego, pojawiły się doniesienia o kontrowersjach wokół Funduszu Sprawiedliwości, którego działania budziły wątpliwości już od czasu objęcia władzy przez Zjednoczoną Prawicę. Fundusz, mający służyć jako pomoc dla pokrzywdzonych, świadków przestępstw oraz osób zwalnianych z zakładów karnych, stał się obiektem krytyki ze względu na sposób wydatkowania środków. Media ujawniały, że ogromne sumy pieniędzy trafiały do organizacji powiązanych z rządzącą partią, niekiedy nieposiadających doświadczenia w dziedzinie, na które miały być przeznaczone środki.

Najnowsze wydarzenia, takie jak przeszukania i zatrzymania, wskazują na poważne zaangażowanie organów ścigania w wyjaśnienie sprawy dotyczącej Funduszu Sprawiedliwości. Jednakże to, czy działania te doprowadzą do rzeczywistego wyjaśnienia wątpliwości oraz ukarania ewentualnych winnych, pozostaje jeszcze niejasne.
Jak tylko pojawią się dalsze informacje ze strony organów ścigania będziemy informować.

—-

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, jest on przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Niektórzy z nas mają znaczne dysfunkcje jak porażenie mózgowe jednak walczymy bo umysły mamy dzielne dzięki takim jak TY. Takim którzy dają nam wiarę w sens tego co robimy. Im większy nasz zasięg tym więcej takich jak MY znajdzie sens życia dzięki takim jak TY.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia