Nie żyje żołnierz. Stracił życie na szkoleniu.

Dziś rano, w trakcie treningu górskiego w okolicach Niżnych Rysów, żołnierz jednostki Wojsk Specjalnych uczestniczył w tragicznym zdarzeniu. W wyniku lawiny, która zeszła podczas ćwiczeń, żołnierz doznał poważnego wypadku. Mimo natychmiastowej interwencji ratowników TOPR i pomocy kolegów z oddziału, nie udało się uratować życia żołnierzowi.

140

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Zmarł żołnierz
Zmarł żołnierz podczas szkolenia górskiego. Dowództwo Generalne potwierdza tragiczną wiadomość.

Przed godziną 15 Dowództwo Generalne potwierdziło tragiczną wiadomość – zmarł żołnierz uczestniczący w porannym szkoleniu górskim w rejonie Niżnych Rysów. Nieszczęśliwe zdarzenie miało miejsce podczas aktywności żołnierza Wojsk Specjalnych, gdy lawina zeszła w okolicy. Informacje te zostały przekazane przez Dowództwo Generalne, które wspomniało również o zaangażowaniu ratowników TOPR oraz współpracy kolegów żołnierza, jednak mimo ich wysiłków, nie udało się uratować życia uczestnika szkolenia. Armia zapowiedziała konferencję prasową na godzinę 15:30, podczas której zostaną udostępnione szczegółowe informacje na temat tej tragicznej sytuacji.

Żołnierz stracił życie pod lawiną

Niżnie Rysy (2430 m) to szczyt w północnej grani Rysów. Prowadzi nią granica polsko-słowacka. Są trzecim co do wysokości szczytem w Polsce (po Rysach – 2499 m i Mięguszowieckim Szczycie Wielkim – 2438 m).

To kolejna tragiczna strata podczas ćwiczeń wojskowych w niedalekiej przeszłości. W poniedziałek na poligonie w Lublińcu, województwo śląskie, doszło do incydentu podczas operacji związanej z wysadzaniem trotylu. W wyniku tego zdarzenia życie stracili dwaj żołnierze – szeregowy oraz starszy kapral, oboje w wieku 36 lat. Rodziny poległych zostały natychmiast objęte wsparciem psychologicznym, aby pomóc im poradzić sobie w obliczu tej tragicznej straty.


Witajcie na Naszym Portalu – źródle informacji, które nie tylko informuje, ale także inspiruje! Jesteśmy pierwszą w Europie redakcją, gdzie różnorodność nie jest jedynie hasłem, lecz naszą siłą. Nasze treści są współtworzone przez utalentowane jednostki z niepełnosprawnościami, co sprawia, że każdy artykuł jest wyjątkowy.Odkryj więcej na naszej stronie!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia