Walia – Polska. Wojciech Szczęsny – bohater awansu na Euro 2024. (ZOBACZ)

158

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Walia-Polska Wojciech Szczęsny dał nam awans
Walia-Polska Wojciech Szczęsny dał nam awans


Reprezentacja Polski zapewniła sobie udział w nadchodzących mistrzostwach Europy po dramatycznym spotkaniu z drużyną Walii. W finale baraży, które odbyło się na Cardiff City Stadium, Biało-Czerwoni pokonali rywali po serii rzutów karnych 5:4. Zarówno podstawowy czas gry, jak i dogrywka, zakończyły się bezbramkowym remisem. Walia – Polska. Wojciech Szczęsny – bohater awansu na Euro 2024

Walia – Polska. Wojciech Szczęsny – bohater awansu na Euro 2024

Baraże były dla polskiej drużyny ostatnią szansą na awans na Euro, po niezbyt udanych eliminacjach, gdzie wyprzedzili jedynie Mołdawię i Wyspy Owcze, będąc za plecami Albanii i Czech. Jednak dzięki solidnym występom w Lidze Narodów, drużyna prowadzona przez Michała Probierza nadal miała nadzieję na wyjazd do Niemiec, a baraże stały się ostatnią deską ratunku.

Spotkanie z Walijczykami od samego początku było niezwykle wyrównane. Żadna z drużyn nie podejmowała zbyt wielkich ryzyk, wiedząc, że każdy gol mógł zadecydować o losach meczu. Pierwsze emocje na boisku wywołało uderzenie Jakuba Piotrowskiego, jednak jego strzał nie był na tyle celny, by pokonać bramkarza rywali.

W kolejnych fragmentach gry obie drużyny starały się wykorzystać stałe fragmenty gry, jednak bez większych efektów. Najbliżej strzelenia bramki byli gospodarze, ale główka Bena Daviesa tuż nad bramką okazała się nieskuteczna. Sytuację groźną dla Polski uratował Wojciech Szczęsny, który obronił uderzenie Kieffera Moore’a głową. Walia – Polska do przerwy remis.

Druga połowa rozpoczęła się bardziej dynamicznie, a Walijczycy stworzyli kilka groźnych sytuacji pod bramką Polaków. Jednak Szczęsny nie dawał się pokonać, broniąc swoją bramkę z determinacją. Mimo zacieśniającej się rywalizacji i licznych szans dla obu drużyn, żadna z nich nie zdołała zdobyć bramki, co doprowadziło do dogrywki.

Ostatnia szansa na Euro

Dogrywka również nie przyniosła rozstrzygnięcia, a obie drużyny zmęczone walką przystąpiły do serii rzutów karnych. Mimo iż Polacy mieli trudności ze skutecznością, to w decydującym momencie to Szczęsny stał się bohaterem, broniąc rzut karny Daniela Jamesa.Dzięki wygranej potyczce Walia – Polska. reprezentacja Polski zagra na Euro 2024. W grupie D mistrzostw Europy, Biało-Czerwoni zmierzą się z Holandią, Austrią i Francją. Po wielu emocjach i trudach, drużyna Polski zasłużenie zdobyła awans na mistrzostwa Europy, a Wojciech Szczęsny okazał się kluczową postacią tego historycznego spotkania.

Wojciech Szczęsny – bohater trudnych momentów.

Wojciech Szczęsny, urodzony 18 kwietnia 1990 roku w Warszawie, to polski bramkarz piłkarski. Od lat odgrywa istotną rolę zarówno w klubowych rozgrywkach, jak i w reprezentacji narodowej. Szczęsny jest znany ze swojej niezwykłej skuteczności, refleksów oraz umiejętności czytania gry. Czyni go jednym z najlepszych bramkarzy na świecie.

Swoją profesjonalną karierę Szczęsny rozpoczął w akademii Legii Warszawa, skąd trafił do Arsenalu. Potem jego kariera powędrowała w stronę Juventusu, gdzie zdobywał liczne trofea i osiągnięcia. Jego determinacja, ciężka praca i zaangażowanie sprawiły, że stał się symbolem sukcesu i wzorem dla wielu młodych piłkarzy.

Na arenie międzynarodowej Szczęsny również odnosił wiele sukcesów, będąc kluczowym graczem reprezentacji Polski. Jego obecność w bramce daje drużynie pewność siebie i stabilność, co przekłada się na sukcesy na arenie międzynarodowej.

Wojciech Szczęsny to nie tylko znakomity bramkarz, ale także symbol sukcesu i determinacji, który swoim zaangażowaniem i profesjonalizmem inspiruje młodych adeptów sztuki bramkarskiej.

—-

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, jest on przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Niektórzy z nas mają znaczne dysfunkcje jak porażenie mózgowe jednak walczymy bo umysły mamy dzielne dzięki takim jak TY. Takim którzy dają nam wiarę w sens tego co robimy. Im większy nasz zasięg tym więcej takich jak MY znajdzie sens życia dzięki takim jak TY.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia