Myśliwce NATO poderwane z Malborka!

W ciągu jednego dnia, samoloty myśliwskie z Włoch, pełniące misję w ramach NATO w bazie w Malborku, interweniowały dwukrotnie, przechwyciły rosyjskie samoloty szpiegowskie nad Morzem Bałtyckim.

115

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

NATO
Myśliwce NATO zostały poderwane. Ich celem było przechwycenie niezidentyfikowanego samolotu lecącego nad wodami międzynarodowymi Morza Bałtyckiego.


W bazie w Malborku stacjonują cztery samoloty Eurofighter (F-2000) należące do Sił Powietrznych Włoch. Według oficjalnych doniesień, w ciągu zaledwie 24 godzin dwukrotnie zaalarmowano pilotaż do natychmiastowego startu dla Eurofighterów z 4. Skrzydła Powietrznych Sił Zadaniowych, które operują z polskiej bazy.

NATO zareagowało na incydent, podnosząc myśliwce Oficjalne komunikaty informują. Myśliwce NATO zostały wysłane w powietrze w celu przechwycenia niezidentyfikowanego samolotu przelatującego nad międzynarodowymi wodami Morza Bałtyckiego. Centrum Dowodzenia i Kontroli Operacji Powietrznych NATO w Uedem, Niemcy, ogłosiło alarm, a później okazało się, że incydentowy samolot należał do Rosji. Obronność potwierdza, że nie było agresywnych intencji.

 W ciągu 24 godzin dwukrotnie wybrzmiał alarm.

Szczegóły dotyczące rodzaju samolotu i jego kierunku lotu nie zostały ujawnione ze względów bezpieczeństwa. Oficjalne oświadczenie podkreśla jedynie, że samoloty wykonujące misję NATO Enhanced Air Policing zostały wysłane do zidentyfikowania i przechwycenia nieznanego obiektu. Po czym powróciły do bazy w Malborku.

Polskie siły zbrojne podniosły alarm i wysłały samoloty w odpowiedzi na intensywną aktywność lotnictwa dalekiego zasięgu Rosji. Która była związana z atakami rakietowymi na cele na terytorium Ukrainy. Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych poinformowało o tym zdarzeniu, ostrzegając o możliwym zwiększonym poziomie hałasu w polskiej przestrzeni powietrznej, zwłaszcza w południowo-wschodniej części kraju. Wszystkie niezbędne procedury bezpieczeństwa zostały uruchomione, a sytuacja jest monitorowana na bieżąco przez Dowództwo Operacyjne RSZ.


Witajcie na Naszym Portalu – źródle informacji, które nie tylko informuje, ale także inspiruje! Jesteśmy pierwszą w Europie redakcją, gdzie różnorodność nie jest jedynie hasłem, lecz naszą siłą. Nasze treści są współtworzone przez utalentowane jednostki z niepełnosprawnościami, co sprawia, że każdy artykuł jest wyjątkowy.Odkryj więcej na naszej stronie!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia