Trzaskowski ostrzega. PiS zabrał 11 miliardów złotych z Warszawy!

Rafał Trzaskowski mówi, że partia PiS zabrała mieszkańcom Warszawy 11 miliardów złotych. Kiedy pandemia spowodowała zatrzymanie inwestycji w Europie, Warszawa nadal pracowała nad swoimi projektami.

244

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

- Oddałem 11 stacji metra, najwięcej ze wszystkich w jednej kadencji- podkreślił prezydent Rafał Trzaskowski

Rafał Trzaskowski, obecny prezydent Warszawy, ostro skrytykował rządzącą partię PiS, oskarżając ją o odebranie gigantycznej kwoty pieniędzy z budżetu miasta. W programie „Graffiti”, Trzaskowski wyraził zaniepokojenie faktem, że podczas trwającej pandemii, kiedy to inwestycje w całej Europie zostały wstrzymane, Warszawa kontynuowała swoje plany, mimo utraty znacznych środków finansowych. Niezrealizowane obietnice rządu PiS stały się głównym tematem dyskusji.

Trzaskowski podkreślił brak innowacyjnych pomysłów w programach innych kandydatów na stanowisko prezydenta Warszawy. Zaznaczył, że planowane przez konkurentów projekty mieszkaniowe, takie jak budowa mieszkań komunalnych i tanich mieszkań na wynajem, są już realizowane przez obecną administrację miasta.

Trzaskowski apeluje o zmiany w prawie budowlanym

W tym kontekście Trzaskowski wskazał również na potrzebę zmian legislacyjnych w celu ułatwienia budowy mieszkań. Krytycznie odniósł się również do zarzutów dotyczących niewykonanych obietnic, tłumacząc, że opóźnienia w niektórych inwestycjach wynikały z technicznych problemów oraz zmian w przepisach prawa wprowadzonych przez rządzącą partię. Na temat przyszłości Warszawy, Trzaskowski nie wykluczył dalszych inwestycji, ale skoncentrował się na bieżących zadaniach. Nie odniósł się również do możliwości kandydowania w przyszłych wyborach prezydenckich, podkreślając, że teraz skupia się wyłącznie na pracy dla Warszawy.

Rafał Trzaskowski zdecydowanie wyraził swoje stanowisko w sprawie finansów i inwestycji Warszawy, otwierając jednocześnie drzwi dla potencjalnych zmian i nowych planów. Jego ostrzeżenia dotyczące odebranych funduszy zbudowały kontrowersyjną debatę w kontekście nadchodzących wyborów samorządowych.

Rafał Trzaskowski będzie kandydować na prezydenta Polski?

Rafał Trzaskowski został zapytany, czy planuje inwestycje w Warszawie na dłuższą metę, nawet po roku 2025, kiedy to mogą odbyć się kolejne wybory prezydenckie, w których może ponownie kandydować. W odpowiedzi podkreślił, że każda inwestycja wymaga planowania na lata do przodu, dlatego miasto ciągle będzie rozwijać się i wprowadzać nowe zmiany. Trzaskowski skupia się teraz głównie na zadaniach w Warszawie, mając świadomość, że popularność polityczna może się szybko zmieniać.


Witajcie na Naszym Portalu – źródle informacji, które nie tylko informuje, ale także inspiruje! Jesteśmy pierwszą w Europie redakcją, gdzie różnorodność nie jest jedynie hasłem, lecz naszą siłą. Nasze treści są współtworzone przez utalentowane jednostki z niepełnosprawnościami, co sprawia, że każdy artykuł jest wyjątkowy.Odkryj więcej na naszej stronie!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia