Tajwan. Akcja ratunkowa po trzęsieniu ziemi.

Najpotężniejsze od 25 lat trzęsienie ziemi nawiedziło Tajwan, powodując zawalenie się kilkudziesięciu budynków i znaczne uszkodzenia wielu innych. Według różnych ośrodków badawczych magnituda wahała się między 7,2 a 7,7 stopni. Rząd w Tajpej poinformował, że w wyniku katastrofy śmierć poniosło co najmniej siedem osób, a ponad 700 zostało rannych

121

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Częściowo zawalony budynek w mieście Hualien

Na Tajwanie trwają akcje ratunkowe po potężnym trzęsieniu ziemi, które w środę nawiedziło jego wschodnie wybrzeże, w wyniku czego zginęły co najmniej cztery osoby.Trzęsienie o sile 7,4 w skali Richtera spowodowało zawalenie się wielu budynków w Hualien, mieście położonym najbliżej epicentrum.Najsilniejsze wstrząsy, jakie nawiedziły wyspę od 25 lat, były również odczuwalne w górzystym wnętrzu Tajwanu, w którym doszło do ogromnych osunięć ziemi.Na nagraniu ze stolicy Tajpej widać gwałtownie trzęsące się budynki.W stolicy Tajpej zarejestrowano nagranie, na którym widać, jak budynki gwałtownie drżą.

NAJSILNIEJSZE TRZĘSIENIE ZIEMI NA TAJWANIE OD 25 LAT.


„Trzęsienie ziemi występuje blisko lądu i jest płytkie. Jest odczuwalne na całym Tajwanie i na przybrzeżnych wyspach… Jest najsilniejsze od 25 lat” – powiedział Wu Chien Fu, dyrektor Centrum Sejsmologii w Tajpej. Narodowa Agencja Pożarna podała, że trzy osoby zginęły na szlaku wokół Parku Narodowego Taroko, nazwanego na cześć charakterystycznego wąwozu na obrzeżach Hualien. Agencja dodała, że ponad 50 osób zostało rannych, niektóre zostały uwięzione w budynkach i tunelach wokół miasta.

Tajwański gigant produkujący chipy TSMC poinformował, że ze względu na bezpieczeństwo swoich pracowników ewakuował część swoich fabryk w Hsinchu i południowym Tajwanie, dodał jednak, że jego systemy bezpieczeństwa działają normalnie. TSMC jest głównym producentem półprzewodników dla firm technologicznych, w tym Apple i Nvidia.


W Tajpej nagrania w lokalnych mediach pokazują zawalone budynki mieszkalne i ewakuację ludzi z domów i szkół. Jak wynika z nagrań wyemitowanych przez lokalnego nadawcę TVBS, trzęsienie ziemi rozbiło także pojazdy i wrzuciło przedmioty do sklepów, w których panuje bałagan. Według grupy monitorującej internet NetBlocks na całej wyspie zgłoszono przerwy w dostawie prądu i przerwy w dostępie do Internetu.


Witajcie na Naszym Portalu – źródle informacji, które nie tylko informuje, ale także inspiruje! Jesteśmy pierwszą w Europie redakcją, gdzie różnorodność nie jest jedynie hasłem, lecz naszą siłą. Nasze treści są współtworzone przez utalentowane jednostki z niepełnosprawnościami, co sprawia, że każdy artykuł jest wyjątkowy.Odkryj więcej na naszej stronie!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia