Donald Tusk w Krakowie motywował Polaków

Wystąpienie Donalda Tuska w Krakowie: przesłanie o znaczeniu wyborów samorządowych dla Polski i apel o zaangażowanie społeczne.

82

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Donald Tusk w Krakowie
Donald Tusk w Krakowie apelował o to by zachować mobilizację

W trakcie środowego spotkania przedwyborczego Koalicji Obywatelskiej w Krakowie, premier Donald Tusk podkreślił znaczenie nadchodzących wyborów samorządowych, porównując je do tych, które odbyły się 15 października. Jego słowa niosły ze sobą ważne przesłanie dotyczące bezpieczeństwa kraju oraz roli politycznego zaangażowania społecznego. Donald Tusk w Krakowie motywował Polaków.

Donald Tusk w Krakowie motywował Polaków.

„Wybory samorządowe będą dokładnie tak samo ważne, jak te 15 października. Jeśli nie wygramy tych wyborów, to trend może się odwrócić” – ocenił premier, zwracając uwagę na konsekwencje wynikające z ewentualnej zmiany kursu politycznego.

W swoim wystąpieniu Tusk ostrzegał przed zniechęceniem do politycznego zaangażowania, podkreślając, że brak aktywności może prowadzić do niebezpiecznych konsekwencji dla państwa. „Polityka to jest naprawdę bardzo pstry koń… właśnie takie myślenie doprowadziło nasz naród często na skraj przepaści” – powiedział.

Premier nie omieszkał również poruszyć kwestii bezpieczeństwa kraju, zapewniając, że jego rząd podejmie odpowiednie działania w celu zapewnienia stabilności Polski. „Będzie czas tuż po wyborach, żeby poinformować państwa o decyzjach, jakie mój rząd podejmie, żeby Polska była naprawdę bezpieczna” – zaznaczył.

Rozliczenie to podstawa

Dodatkowo, Tusk wyraził determinację w dążeniu do odbudowy praworządności w Polsce. „Nie ma praworządności bez rozliczenia zła” – podkreślił premier, zapowiadając konsekwentne rozliczanie polityków łamiących prawo przez polskie sądy. „To na waszych oczach się dzieje” – oświadczył, zaznaczając znaczenie uczciwego wymiaru sprawiedliwości dla demokratycznego państwa prawa.

Wypowiedzi premiera Donalda Tuska stanowią ważne przesłanie dla społeczeństwa, zachęcające do aktywnego uczestnictwa w nadchodzących wyborach samorządowych oraz do dążenia do budowy bezpiecznej i sprawiedliwej Polski.

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł. Jest on przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Niektórzy z nas mają znaczne dysfunkcje jak porażenie mózgowe jednak walczymy bo umysły mamy dzielne dzięki takim jak TY. Takim którzy dają nam wiarę w sens tego co robimy. Im większy nasz zasięg tym więcej takich jak MY znajdzie sens życia dzięki takim jak TY.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia