Producent dżinsów zamyka zakład w Płocku. Zwolni setki osób.

Levi Strauss zamierza zakończyć produkcję w swoim zakładzie w Płocku do czerwca. Fabryka tego producenta dżinsów funkcjonowała w tym mazowieckim mieście przez 31 lat. Decyzja koncernu oznacza, że pracę stracić może setki osób - informuje "Puls Biznesu".

156

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Levi Strauss zamknie fabrykę w Płocku

Zakład Levi Strauss w Płocku przestanie istnieć w ciągu trzech miesięcy, a pracownicy pozostaną bez środków do życia. W ubiegłym roku domagali się podwyżki wynagrodzenia, teraz zostaną z niczym. W oświadczeniu prasowym firma Levi Strauss & Co. Tłumaczy swoją decyzję trudną sytuacją na lokalnym rynku pracy w Płocku oraz rosnącymi kosztami produkcji. Wskazuje na wysoką inflację oraz wzrost cen energii jako czynniki wpływające na jej decyzję. W celu ratowania sytuacji, firma poszukuje „bardziej pionowego modelu pracy”, co zostało sformułowane w typowym, korporacyjnym stylu.”

Wynika, że firma przedstawiła powody zamknięcia swojego zakładu w Płocku, który działał od 31 lat (otwarty został w 1993 roku). „Decyzja Levi Strauss & Co. o zamknięciu swojej fabryki w Płocku budzi wiele pytań i obaw. Producent dżinsów oraz właściciel kilku renomowanych marek odzieżowych podał szereg powodów dla tej decyzji, wśród których wymienia się coraz bardziej wymagającą sytuację na rynku pracy, stale rosnące koszty produkcji oraz dynamiczną ewolucję wymagań rynkowych

Firma wskazała, że coraz trudniej było znaleźć „wykwalifikowanych pracowników” i utrzymać pełną wydajność zakładu w Płocku. Wysoka inflacja oraz rosnące ceny energii dodatkowo utrudniały sytuację. Levi Strauss podkreśla, że pracuje nad całym łańcuchem dostaw, aby zapewnić elastyczność, zarządzać kosztami i wspierać długoterminowe cele strategiczne. W kontekście zamknięcia fabryki firma wskazała na konieczność szukania bardziej pionowego modelu pracy, który był wykonywany w Płocku.

Levi Strauss zamyka fabrykę w Płocku

Chociaż firma nie podała dokładnej liczby osób, które stracą pracę w związku z zamknięciem fabryki. „Puls Biznesu” donosi, że zwolnienia dotkną setki osób. Informacje uzyskane z Krajowego Rejestru Sądowego (KRS) wskazują, że na koniec listopada 2022 roku firma zatrudniała w Polsce 987 osób. Dodatkowo, dane dodatkowe do sprawozdania sugerują, że około 700 osób zajmowało się produkcją bezpośrednio lub pośrednio.

Pomimo zamknięcia fabryki. Levi Strauss podkreśla, że nadal będzie zatrudniać ponad 250 osób w 25 sklepach oraz w zespołach ds. handlowych i obsługi klientów. Z danych finansowych wynika, że w roku finansowym 2022 Levi Strauss wypracował w Polsce 222,9 miliona złotych przychodów, co stanowi wzrost o 15 procent w porównaniu z rokiem poprzednim. Jednocześnie firma odnotowała zysk w wysokości 5,1 miliona złotych.


Witajcie na Naszym Portalu – źródle informacji, które nie tylko informuje, ale także inspiruje! Jesteśmy pierwszą w Europie redakcją, gdzie różnorodność nie jest jedynie hasłem, lecz naszą siłą. Nasze treści są współtworzone przez utalentowane jednostki z niepełnosprawnościami, co sprawia, że każdy artykuł jest wyjątkowy.Odkryj więcej na naszej stronie!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia