Czy Mariusz Błaszczak usłyszy zarzuty? W tle afera z odtajnieniem części planów obronnych Polski.

Czy to normalne, że minister obrony narodowej ujawnia tajny plan ?

160

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Mariusz Błaszczak - minister w wojskowej kurtce khaki, przemawia na wojskowym lotnisku, a za jego plecami stoi szary samolot Bryza.

Pamiętacie kampanię wyborczą do parlamentu 2023? Politycy Prawa i Sprawiedliwości chcąc podważyć zaufanie wyborców do kandydatów konkurencyjnej partii, używali argumentu, iż zamierzali oni – oddać Polskę na wschód od linii Wisły Rosjanom oraz, że zasadnicza obrona kraju będzie odbywać się właśnie na jej linii. Owe polityczne zarzuty bazowały na odtajnionych fragmentach dokumentu „Plan użycia Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Warta – 00101”. Mariusz Błaszczak

Przedwyborcza zagrywka Mariusza Błaszczaka

Jak donosi Dziennik Gazeta Prawna, decyzję o odtajnieniu fragmentu planu najprawdopodobniej podpisał minister Mariusz Błaszczak. Z kolei za przygotowanie projektu decyzji zaangażowani byli: dyrektor Centrum Operacyjnego MON, Agnieszka Glapiak oraz dyrektor departamentu strategii i planowania MON, Piotr Zuzankiewicz. W zamieszczonym na platformie X filmiku, Mariusz Błaszczak oznajmił, iż – „Rząd Tuska, w razie wojny był gotowy oddać połowę Polski. Plan użycia Sił Zbrojnych, zatwierdzony przez ówczesnego szefa MON Klicha zakładał, że samodzielna obrona kraju potrwa maksymalnie dwa tygodnie, a po siedmiu dniach wróg dotrze do prawego brzegu Wisły”

Najprawdopodobniej do odpowiedzialności zostanie także pociągnięty, Sławomir Cenckiewicz przewodniczący państwowej komisji do spraw badania wpływów rosyjskich na bezpieczeństwo wewnętrzne Rzeczypospolitej Polskiej w latach 2007÷2022, za ujawnienie informacji niejawnych. DGP wyjaśnia, że – „W trakcie swoich działań komisja odtajniła m.in. protokoły przesłuchań Donalda Tuska (dziś premiera) i Tomasza Siemoniaka (dziś ministra koordynatora ds. służb specjalnych) dotyczących współpracy Służb Kontrwywiadu Wojskowego z rosyjską Służbą FSB w latach, gdy sprawowali funkcje premiera i ministra obrony narodowej”.

Przypomnijmy, że ówczesny szef Sztabu Generalnego gen. Rajmund Andrzejczak nie cieszył się sympatią ministra Błaszczaka, w związku z czym nie był on wtajemniczony w proces odtajniania fragmentu planu „Warta”. A według wojskowych, odtajnione fragmenty planu „Warta”, stanowią źródło informacji dla doświadczonych operacyjnie wyższych oficerów.

W związku z powyższymi faktami niewykluczone, że już niedługo zarówno były minister obrony Mariusz Błaszczak, jak i jego współpracownicy, zostaną pociągnięci do odpowiedzialności.

**********

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, jest on przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Niektórzy z nas mają znaczne dysfunkcje jak porażenie mózgowe jednak walczymy bo umysły mamy dzielne dzięki takim jak TY. Takim którzy dają nam wiarę w sens tego co robimy. Im większy nasz zasięg tym więcej takich jak MY znajdzie sens życia dzięki takim jak TY.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Polecamy: Kulinarną Nawigację z Szefem Narodowej Reprezentacji Kulinarnej, oraz restaurację Zdrówko prowadzoną przez osoby niepełnosprawne.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia