Afera w Mikołajkach. Czy to element walki w wyborach samorządowych?

Atrakcyjne nabrzeże wydzierżawiono za bezcen.

125

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

afera w Mikołajkach - widok z drona, widać wody jeziora oraz po prawej zabudowania portowe, knajpki oraz nabrzeża z zacumowanymi łodziami.
(foto:mikolajki.eu)

Perłę Mazur znamy niemal wszyscy, przez to urocze miasteczko wiedzie trasa, którą  miłośnicy żeglarskich przygód pokonują szlak Wielkich Jezior Mazurskich. Wszystko co się w nim dzieje, ma związek z turystyką i żeglarstwem. Nie dziwi więc fakt, że miejscowi aktywiści podnieśli alarm gdy wyszło na jaw, iż władze za bezcen oddają w dzierżawę niezwykle atrakcyjny fragment nabrzeża. Afera w Mikołajkach

Dziwna cena dzierżawy – afera w Mikołajkach

Przedstawiciel stowarzyszenia Kompas w Mikołajkach, Włodzimierz Ostrowski twierdzi, iż – „Miasto bez przetargu oddało za grosze ziemię, na której mogłoby zarobić miliony. Zgodziło się na wydzierżawienie nabrzeża za 18 750 zł rocznie. Według naszych szacunków dzierżawa takiej powierzchni w samym centrum powinna kosztować nawet 250 tys. zł. To szacunkowe wyliczenia, bo wiele zależy od głębokości wody i specyfiki nabrzeża. Faktem jest jednak, iż proporcjonalnie tyle płacą już inne firmy korzystające z podobnych lokalizacji”. Według posiadanych informacji cumowanie jednego houseboata w takiej lokalizacji, wiąże się z wydatkiem kilkunastu tysięcy złotych za sezon. Przy nabrzeżu, o którym mowa, można zacumować ich kilkadziesiąt. Dodatkowym źródłem dochodu może być pochylnia udostępniana za 100 zł od każdego wodowania.

Niekorzystna dla miasta dzierżawa została podpisana na 14 lat, podczas gdy standardowo takie umowy zawierane są maksymalnie na dwa sezony. W wyjaśnienie sprawy poza aktywistami Stowarzyszenia Kompas, zaangażowana jest kontrkandydatka urzędującego burmistrza Wioleta Kuzyk. Oczywiście urzędujący burmistrz Piotr Jakubowski odrzuca wszelkie oskarżenia, a urząd informuje, że wszystkie podjęta działania były zgodne z obowiązującym prawem, gmina wręcz nie mogła postąpić inaczej, a kwota będzie aktualizowana wraz z inflacją.

Prokuratura wyjaśnia aferę w Mikołajkach

Jak poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie, Daniel Brodowski zawiadomienie w tej sprawie złożyło Stowarzyszenie Kompas. Zostało ono dołączone do już toczącego się śledztwa, które prowadzi prokuratura rejonowa w Olsztynie oraz wydział do walki z korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji.

**********

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, jest on przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Niektórzy z nas mają znaczne dysfunkcje jak porażenie mózgowe jednak walczymy bo umysły mamy dzielne dzięki takim jak TY. Takim którzy dają nam wiarę w sens tego co robimy. Im większy nasz zasięg tym więcej takich jak MY znajdzie sens życia dzięki takim jak TY.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Polecamy: Kulinarną Nawigację z Szefem Narodowej Reprezentacji Kulinarnej, oraz restaurację Zdrówko prowadzoną przez osoby niepełnosprawne.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia