Szymon Hołownia ma kłopoty z prokuratorem

Szymon Hołownia działa na szkodę interesu publicznego, gdyż miał obowiązek wydać takie postanowienie "bez zbędnej zwłoki" zarzut z art. 231 Kodeksu karnego to 3 lata więzienia.

1248

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Szymon Hołownia ma kłopoty z prokuratorem. foto PAP Piotr Nowak
Szymon Hołownia ma kłopoty z prokuratorem. foto PAP Piotr Nowak

Szymon Hołownia w prokuraturze, ponieważ nie wydał postanowienia, nie dopełniając swoich obowiązków. Sejm obecnej kadencji odwołał członków powołanej przez rząd PiS „Komisji ds. badania wpływów rosyjskich” (lata 2007-2022), ale nie przegłosował ustawy likwidującej tę komisję. Pod koniec listopada 2023 roku Sejm odwołał ośmiu członków komisji a komisja nie została zlikwidowana. Parlament musiałby to zrobić nową ustawą i przy akceptacji prezydenta Andrzeja Dudy.

Jak podaje dzisiejsza „Rzeczpospolita”, w tej sprawie do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Śródmieście trafiło zawiadomienie w sprawie niedopełnienia obowiązków przez marszałka Sejmu Szymona Hołownię. Wcześniej to zawiadomienie dotarło do Prokuratury Rejonowej Białystok-Północ, lecz przekazano je do Warszawy-Śródmieście, ze względu na miejsce pełnienia obowiązków przez Szymona Hołownię. 

Jak się dowiadujemy zgłoszenie złożył mieszkaniec Białegostoku Krzysztof Krasowski. W uzasadnieniu Krzysztof Krasowski napisał: „Zgłoszenie dotyczy niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariusza publicznego w osobie Marszałka Sejmu RP Szymona Hołowni, który nie wydał postanowienia o wyznaczeniu terminu do przedstawienia kandydatów na członków Państwowej Komisji ds. badania wpływów rosyjskich na bezpieczeństwo wewnętrzne RP w latach 2007-2022 przez kluby poselskie lub parlamentarne”.

Szymon Hołownia ma kłopoty z prokuratorem. Na jasno beżowym blacie leżą dwie sterty książek. Tworzą one kąt prosty, a wewnątrz kąta leży sędziowski młotek.
Szymon Hołownia ma kłopoty z prokuratorem, czy będzie bezkarny? Grozi mu wyrok 3 lata więzienia.

Szymon Hołownia nie dopełnia swoich obowiązków

Hołownia miał obowiązek wydać takie postanowienie „bez zbędnej zwłoki”. Mówi o tym zarówno ustawa o państwowej komisji, jak i Kodeks postępowania administracyjnego. Krzysztof Krasowski podał w swoim zawiadomieniu, że takim postępowaniem Szymon Hołownia działa na szkodę interesu publicznego. Jest to zarzut z art. 231 Kodeksu karnego.

Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Prawdopodobnie koalicja zrobi wszystko żeby sprawę sprzątnąć pod dywan.

Zapraszam do lektury artykułu – Kłamstwo wyborcze PSL-u

Pomóżcie nam wspólnie dla Was pracować, bo Radio to także Wy! Poznaj swoje miasto, za naszym pośrednictwem.

Zapraszam do cotygodniowej lektury Miasto moje. Są to godne uwagi wydarzenia związane z historią Warszawy, spacery i wydarzenia motoryzacyjne jakie udało mi się znaleźć na stronach kalendarza na tydzień 4-10.04.2024

Dziś gratka dla miłośników historii Warszawy – WARSZAWA 1927 ROK, 14 minutowa podróż w czasie, a także Warsaw 1939

Zgłaszam się z apelem do organizatorów i uczestników do nadesłania krótkiej relacji lub chociażby kilku zdjęć. Z pewnością ukażą się na naszej stronie. Czekam na sygnał piotrpawlak@radiobp.org

 I na koniec jeżeli jesteś fanem motoryzacji i nie tylko, a zastanawiasz się co zrobić z wolnym czasem? Wybierz się na jedną z bez wątpienia godnych uwagi imprez umieszczonych w naszym kalendarzu Zlot Spotkanie Motoryzacja Piknik sezon 2024.

redakcja bez barier z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia