Niemcy. 13-latek zadźgał bezdomnego Polaka. Kolega nagrywał film

W czwartkowy wieczór (4 kwietnia) w porcie w Dortmundzie doszło do tragicznego zdarzenia.

156

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

13-latek zadźgał bezdomnego Polaka, podczas gdy kolega nagrywał film.
13-latek zadźgał bezdomnego Polaka, podczas gdy kolega nagrywał film.

13-letni chłopiec podczas sprzeczki z 31-letnim Polakiem zadał mu śmiertelne ciosy nożem.

13-latek zadźgał bezdomnego Polaka

Według ustaleń służb, grupa bułgarskich nastolatków w wieku od 13 do 15 lat spotkała się w porcie z dziewczynami. Jak podaje „Bild”, młodzież odurzała się gazem rozweselającym. W tym samym czasie w pobliżu przebywała grupa bezdomnych Polaków.

Pomiędzy 31-latkiem a jednym z nastolatków doszło do utarczki słownej, która przerodziła się w bójkę. Około godziny 18:30 świadkowie zauważyli szarpaninę i wezwali na miejsce służby.

13-latek, w trakcie szarpaniny z 31-letnim mężczyzną, zadał mu kilka ciosów nożem. Ranny mężczyzna wpadł do kanału portowego, z którego zdołał się wydostać, wołając o pomoc, jednak wkrótce potem zmarł, w wyniku obrażeń.

Na miejscu zdarzenia trwały poszukiwania noża, którym posłużył się napastnik. Nurkowie przeszukiwali wodę, a psy tropiące znalazły przedmiot porzucony w krzakach.

Nieletni, którzy uciekli z miejsca zdarzenia, zostali zatrzymani przez policję w zaledwie kilka minut później. Zatrzymano dwóch 13-latków, 14-latka i 15-latka.

Prokurator Henner Kruse poinformował, że dramatyczne zdarzenie zostało nagrane na jednym z telefonów komórkowych.

„Po przeprowadzonych dochodzeniach, a w szczególności analizie nagrania wideo, jest jasne, że śmiertelne ciosy zostały zadane przez jedno z dzieci poniżej wieku odpowiedzialności karnej” – powiedział prokurator.

13-latek zaprzeczył, jakoby dźgnął 31-latka nożem i próbował obwinić inną osobę. Jednakże jego wersja wydarzeń jest sprzeczna z zeznaniami pozostałych nastolatków oraz nagraniem z telefonu. Prokuratura wyklucza również działanie w samoobronie.

Według „Bilda”, 13-latek pochodzi z Bułgarii. Portal ustalił również, że przed kłótnią bezdomny 31-latek miał zachowywać się podejrzanie i głośno śpiewać, co skłoniło nastolatków do nagrywania go.

Po przesłuchaniu dwójka nastolatków została zwolniona z aresztu policyjnego. Pozostali zostali wypuszczeni w piątek.

13-latek nie będzie odpowiadał za popełnienie zbrodni z uwagi na młody wiek. O sprawie powiadomiono Biuro ds. Młodzieży.

Chcesz podzielić się newsem lub zaproponować temat artykułu? Zapraszam do kontaktu! Zuzanna@radiobp.org

Drogi Czytelniku!

Z radością witamy Cię na naszym portalu informacyjnym, prowadzonym przez osoby z niepełnosprawnościami. Cieszymy się, że jesteś z nami i stajesz się częścią naszej społeczności. Twoja obecność na naszym portalu jest dla nas ogromną motywacją do dalszej, owocnej pracy. Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zespół Portalu Informacyjnego Bezpieczna Podróż

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia