Polacy na prowadzeniu w regatach o Puchar Księżniczki Zofii! – sprawdzian przed Olimpiadą

żeglarski sprawdzian przed Olimpiadą, Polacy na prowadzeniu w regatach o Puchar Księżniczki Zofii a to daje nadzieje na medal olimpijski

119

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

żeglarski sprawdzian przed Olimpiadą, Polacy na prowadzeniu w regatach o Puchar Księżniczki Zofii a to daje nadzieje na medal olimpijski
żeglarski sprawdzian przed Olimpiadą, Polacy na prowadzeniu w regatach o Puchar Księżniczki Zofii a to daje nadzieje na medal olimpijski

Paweł Tarnowski w klasie iQFoil oraz załoga Łukasza Przybytka i Jacka Piaseckiego w klasie 49er prowadzą w klasyfikacji generalnej prestiżowych regat o Puchar Księżniczki Zofii na Majorce! To fantastyczna wiadomość dla polskich kibiców żeglarstwa, a dla samych zawodników znakomity prognostyk przed zbliżającymi się Igrzyskami Olimpijskimi. Jeśli sprawdzian przed Olimpiadą wypadnie dobrze to znów mamy szansę na błysk medali w żeglarstwie.

iQFoil i 49er to nasza domena – będzie medal?

Polak stoczył piękny pojedynek z mistrzem świata Nicolo Renną, wygrywając aż sześć z ośmiu rozegranych wyścigów! To imponująca przewaga, która daje mu prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Tarnowski z pewnością powalczy o najwyższe miejsce na podium w sobotnich wyścigach medalowych.

Załoga AZS AWFiS Gdańsk spisuje się znakomicie. Plasuje się na prowadzeniu ex equo z utytułowanymi Hiszpanami Diego Botinem le Cheverem i Florianem Trittel Paulem. Polacy wygrali już dwa wyścigi i z pewnością nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa.

Co więcej, w grze o awans do czołowej 10-tki, a co za tym idzie prawo startu w podwójnie punktowanym wyścigu medalowym, są też dwie inne polskie załogi! Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki (AZS AWFiS Gdańsk / AZS Poznań) zajmują 10 miejsce, a Mikołaj Staniul i Jakub Sztorch (AZS AWFiS Gdańsk / PGE Sailing Team Poland) plasują się na 13 pozycji.

Po przeciętnym początku regat Polka znakomicie spisuje się w drugiej części, a wygrany w imponującym stylu wyścig dodał jej wiary we własne możliwości. Aktualnie Wiktoria jest na 10 miejscu w klasyfikacji generalnej i jutro z pewnością powalczy o poprawę tego wyniku.

Maja Dziarnowska wciąż z szansą na medal w iQFoil kobiet – sprawdzian przed Olimpiadą

Polacy spisują się świetnie również w innych klasach, a Maja Dziarnowska, choć wypadła z czołowej 10-tki w klasie iQFoil kobiet, wciąż ma szansę na awans do sobotnich wyścigów medalowych. Przed nami jeszcze jeden dzień regat, ale już teraz możemy śmiało stwierdzić, że Polacy spisują się na Majorce znakomicie! Cieszymy się z ich sukcesów i trzymamy kciuki za dalsze zmagania!

  • Warunki pogodowe sprzyjają żeglarzom, co oznacza, że możemy liczyć na jeszcze więcej emocji w kolejnych wyścigach.
  • Atmosfera na regatach jest fantastyczna, a polscy żeglarze czują się zmotywowani i gotowi do walki o najwyższe cele.
  • Regaty o Puchar Księżniczki Zofii to prestiżowa impreza, a sukcesy Polaków są doskonałą promocją polskiego żeglarstwa na arenie międzynarodowej.

Wszystko wskazuje na to, że przed nami kolejny dzień pełen emocji i sportowych zmagań. Kibicujmy Polakom!

  • Do zakończenia regat pozostał jeszcze jeden dzień, więc sytuacja w klasyfikacji generalnej może ulec zmianie.
  • Nawet jeśli Polacy nie zdobędą medali, to i tak ich występ należy uznać za bardzo udany.
  • Regaty o Puchar Księżniczki Zofii to doskonała okazja do sprawdzenia formy przed Igrzyskami Olimpijskimi, a polscy żeglarze udowodnili, że są w stanie rywalizować z najlepszymi na świecie.

Jutro poznamy jak wypadł żeglarski sprawdzian przed Olimpiadą

———————-

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja bez barier z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, przygotowaliśmy go przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Niektórzy z nas mają znaczne dysfunkcje jak porażenie mózgowe a jednak walczymy bo umysły mamy dzielne dzięki takim jak TY. Takim którzy dają nam wiarę w sens tego co robimy. Im większy nasz zasięg tym więcej takich jak MY znajdzie sens życia dzięki takim jak TY.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kaształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia