Konfrontacja pod Pomnikiem Smoleńskim.

W okolicy Pomnika Smoleńskiego pojawili się kontrmanifestanci. Chcieli umieścić pod pomnikiem wieniec z napisem uderzającym w Lecha Kaczyńskiego. Na ich drodze stanął Marek Suski, skutecznie blokując im dostęp do pomnika.

154

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Interwencja Suskiego. Incydent pod pomnikiem smoleńskim

W dniu 14. rocznicy katastrofy smoleńskiej, Polska ponownie stała się świadkiem niepokojącego incydentu pod Pomnikiem Smoleńskim. Tym razem, kontrmanifestanci próbowali umieścić pod pomnikiem wieniec z napisem, który oburzył zwolenników partii Prawo i Sprawiedliwość (PiS) oraz jej lidera, Jarosława Kaczyńskiego. Jednakże, to nie tylko kolejny akt symbolicznego sporu politycznego – to eskalacja napięć, które są głęboko zakorzenione w polskiej przestrzeni publicznej. W trakcie uroczystego Apelu Pamięci przed Pałacem Prezydenckim, politycy PiS, w tym prezes Jarosław Kaczyński, zgromadzili się, by oddać hołd ofiarom katastrofy smoleńskiej. Następnie udali się na plac Piłsudskiego, gdzie znajduje się Pomnik Smoleński. Jednakże, ta pamiątka stała się areną kolejnego starcia ideologicznego.

Marek Suski zablokował dostęp do pomnika

Przeciwnicy PIS, wyraźnie niezadowoleni z działalności politycznej partii oraz postawy Lecha Kaczyńskiego w kontekście katastrofy smoleńskiej, próbowali umieścić pod pomnikiem wieniec z kontrowersyjnym napisem. „Pamięci 95 ofiar Lecha Kaczyńskiego, który ignorując wszelkie procedury, nakazał pilotom lądować w Smoleńsku w skrajnie trudnych warunkach. Spoczywajcie w pokoju. Naród Polski” Na ich drodze stanął poseł PiS, Marek Suski, który skutecznie zablokował dostęp do pomnika. Warto podkreślić, że incydent ten to kolejne ogniwo długotrwałego konfliktu, który nie tylko zatraca pamięć o ofiarach katastrofy smoleńskiej, ale także pogłębia podziały w społeczeństwie polskim. Dyskusja na temat odpowiedzialności za tragedię w Smoleńsku, jak również interpretacja wydarzeń tego tragicznego dnia, nadal pozostaje mocno polaryzująca.

Warto również zauważyć, że napięcia pod Pomnikiem Smoleńskim nie są niczym nowym. Co miesiąc, przeciwnicy PiS składają tam wieniec z treścią sugerującą, że Lech Kaczyński był winny zaistnienia tragedii poprzez nakazanie lądowania w trudnych warunkach. To wyraz nie tylko bólu i frustracji, ale również protestu przeciwko oficjalnej narracji rządowej.

Witajcie na Naszym Portalu – źródle informacji, które nie tylko informuje, ale także inspiruje! Jesteśmy pierwszą w Europie redakcją, gdzie różnorodność nie jest jedynie hasłem, lecz naszą siłą. Nasze treści są współtworzone przez utalentowane jednostki z niepełnosprawnościami, co sprawia, że każdy artykuł jest wyjątkowy.Odkryj więcej na naszej stronie!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia