Posłowie wszystkich partii mogli posłuchać tego, o czym na tajnych obradach dyskutują parlamentarzyści Lewicy

Wyciekły taśmy obrad Lewicy. Skandal w Sejmie: informacje dotyczące zamkniętych posiedzeń zostały ujawnione.

182

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Politycy Lewicy wstrząśnięci wyciekiem informacji z zamkniętych obrad. Skandal w Sejmie dotyczący strategii partii w sprawie aborcji.


Doszło do wycieku informacji dotyczących zamkniętych obrad klubu parlamentarnego Lewicy, które transmitowała Sejmowa telewizja. Podczas tych obrad omawiano taktykę partii w kontekście projektów ustaw dotyczących aborcji. Politycy związani z Lewicą określają sytuację jako „skandal” i zapowiadają interwencję w tej sprawie. Już zwrócili się do szefa Kancelarii Sejmu, Jacka Cichockiego. Ich zdaniem, fakt, że te informacje wyszły na jaw, nie jest przypadkiem.

W wtorkowym poranku, na terenie Sejmu, w sali numer 102 odbywało się zamknięte posiedzenie klubu parlamentarnego Lewicy. Wszystkie rozważania skupiały się na priorytetowych kwestiach dla Lewicy oraz ich podejściu do dalszych kroków w procedowaniu tych projektów.

Posłowie mówią o „skandalu” i zapowiadają interwencję

Jednakże podczas trwania obrad pojawiło się zaskoczenie – okazało się, że posiedzenie klubu jest transmitowane przez sejmową telewizję. Informacja ta rozeszła się szybko, a dostęp do transmisji był możliwy między innymi w hotelu sejmowym. W rezultacie posłowie z innych partii mieli możliwość podsłuchania dyskusji i decyzji podejmowanych przez parlamentarzystów Lewicy na tych tajnych obradach. Reakcje polityków związanych z Lewicą na ten incydent są jednoznaczne – mówią o „skandalu” i zapowiadają interwencję w tej sprawie. Już zwrócili się do szefa Kancelarii Sejmu, Jacka Cichockiego, domagając się wyjaśnień w tej sprawie. Ich zdaniem, fakt, że transmisja dotycząca zamkniętych obrad została udostępniona publicznie, nie może być traktowany jako przypadkowy incydent.


Po ujawnieniu skandalicznego wycieku informacji z zamkniętych obrad klubu Lewicy. Polityk Nowej Lewicy, w rozmowie z WP, potwierdził, że doszło do bardzo poważnej interwencji u szefa Kancelarii Sejmu. Według nieoficjalnych informacji, politycy Lewicy, w tym wicemarszałek Włodzimierz Czarzasty oraz szefowa klubu Anna Maria Żukowska, mieli ostro zareagować na sytuację podczas rozmów z Jackiem Cichockim. Nie obeszło się bez emocji – słyszy się, że padły bardzo ostra słowa. Liderzy Lewicy wyrazili swoje oburzenie w związku z naruszeniem poufności obrad parlamentarnych.

Warto zauważyć, że Jacek Cichocki, jako bliski współpracownik lidera Trzeciej Drogi/Polski2050 Szymona Hołowni, może być kluczową postacią w tej sytuacji. Ewentualne rozmowy z liderami Lewicy mogą mieć istotne konsekwencje dla relacji między frakcjami politycznymi w Sejmie.

Członkowie klubu Lewicy przyznają, że „po raz pierwszy w historii Sejmu zdarzyła się sytuacja, że zamknięte posiedzenie klubu parlamentarnego mogło być śledzone przez inną partię”

mówią członkowie w klubie Lewicy.

Lewica nie wierzy, że zdarzenie było przypadkowe


Przedstawiciele klubu Lewicy wyrazili swoje zdanie w sprawie incydentu dotyczącego transmisji internetowej oraz telewizyjnej Kancelarii Sejmu. Według nich, tłumaczenia szefa Kancelarii, Jacka Cichockiego, są trudne do zaakceptowania. Choć sugeruje on, że do transmisji doszło przypadkowo z powodu błędów technicznych oraz testowania nowych systemów, przedstawiciele Lewicy nie wierzą w tę wersję wydarzeń. Ich zdaniem, trudno uwierzyć, że sytuacja ta była przypadkowa, szczególnie w kontekście obrad Sejmu. Jeden z rozmówców z Lewicy podkreśla, że nawet jeśli było to rzeczywiście przypadkowe zdarzenie, to nie mają powodów, by w to uwierzyć. Ich sceptycyzm wobec tych tłumaczeń jest wyraźny, a incydent budzi u nich znaczną dezaprobatę.

Witajcie na Naszym Portalu – źródle informacji, które nie tylko informuje, ale także inspiruje! Jesteśmy pierwszą w Europie redakcją, gdzie różnorodność nie jest jedynie hasłem, lecz naszą siłą. Nasze treści są współtworzone przez utalentowane jednostki z niepełnosprawnościami, co sprawia, że każdy artykuł jest wyjątkowy.Odkryj więcej na naszej stronie!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia