Nietypowe zdarzenie w Warszawie. Wąż leżał na klatce schodowej w Śródmieściu

Nietypowe zdarzenie w Warszawie. Wąż leżał na klatce schodowej w Śródmieściu

131

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Nietypowe zdarzenie w Warszawie. Wąż leżał na klatce schodowej w Śródmieściu
Nietypowe zdarzenie w Warszawie. Wąż leżał na klatce schodowej w Śródmieściu

Nietypowe zdarzenie w Warszawie. Wąż leżał na klatce schodowej w Śródmieściu. Dzisiaj (12 kwietnia) 2024 roku wąż zbożowy o długości około 120 cm został znaleziony na schodach bloku mieszkalnego w warszawskim Śródmieściu. Mieszkańcy, którzy zauważyli węża, wezwali straż miejską. Strażnicy miejscy bezpiecznie odłowili węża i przewieźli go do Centrum CITES na terenie warszawskiego zoo. Wąż nie stanowił zagrożenia dla ludzi, ponieważ jest gatunkiem niejadowitym. Obecność gada w bloku prawdopodobnie wynika z ucieczki z hodowli. W ostatnich latach w Warszawie doszło do kilku zgłoszeń o wężach znalezionych w budynkach mieszkalnych.

Nietypowe zdarzenie w Warszawie. Wąż leżał na klatce schodowej w Śródmieściu – niepokojące zdarzenie

Wychodzący z domu ludzie jednego z bloków u zbiegu ulic aleja Niepodległości i Koszykowej byli świadkami zaskakującego i zarazem niepokojącego zdarzenia. Na schodach wymienionej klatki schodowej leżał dosyć długi czerwony wąż co naturalne przestraszyło mieszkańców. Lokatorzy zadzwonili po policję, ale mundurowi nic nie mogli w tej sytuacji zrobić więc wezwali strażników miejskich z Ekopatrolu. Przybyli na miejsce funkcjonariusze przy pomocy chwytaka złapali gada i umieścili w specjalnej torbie, a następnie przewieźli do Centrum CITES na terenie warszawskiego zoo ponieważ nie było jego właściciela. Wąż zbożowy bo o takim mowa leżał sobie pomiędzy pierwszym, a drugim piętrem i praktycznie nie zwracał na nas uwagi mówi przybyła na miejsce inspektor Agnieszka Ciosek-Grzenda.

Nietypowe zdarzenie w Warszawie. Wąż leżał na klatce schodowej w Śródmieściu – wąż zbożowy

Wąż zbożowy (Pantherophis guttatus) to popularny wąż hodowlany ze względu na swój łagodny charakter i łatwość pielęgnacji. Występuje w południowo-wschodnich Stanach Zjednoczonych i Meksyku. Dorosłe węże zbożowe osiągają długość od 61 do 180 cm. Są to węże nadrzewne, co oznacza, że ​​spędzają większość czasu na drzewach. Są również nocne, co oznacza, że ​​są najbardziej aktywne nocą. Węże zbożowe są mięsożerne i żywią się małymi zwierzętami, takimi jak gryzonie, jaszczurki i ptaki. Są to stosunkowo odporne węże i mogą żyć do 20 lat w niewoli.

Oto kilka dodatkowych informacji o wężach zbożowych:

  • Temperament: Węże zbożowe są ogólnie łagodne i posłuszne. Dobrze znoszą obsługę i mogą być dobrymi zwierzętami domowymi dla osób w każdym wieku.
  • Poziom opieki: Węże zbożowe są stosunkowo łatwe w pielęgnacji. Wymagają terrarium o odpowiedniej wielkości, źródła ciepła i źródła światła. Należy je również regularnie karmić i karmić wodą.
  • Hodowla: Węże zbożowe stosunkowo łatwo rozmnażają się w niewoli. Jeśli rozważasz hodowlę węży zbożowych, ważne jest, aby przed rozpoczęciem przeprowadzić badania.

Jeśli spotkasz węża na schodach bloku, zachowaj spokój i skontaktuj się ze strażą miejską lub schroniskiem dla zwierząt. Nie próbuj samodzielnie odławiać węża ponieważ może to być niebezpieczne zarówno dla Ciebie, jak i dla zwierzęcia.

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o J.K. Rowling znów w blasku fleszy. Autorka „Harrego Pottera” krytykuje Daniela Radcliffe”a i Emme Watson

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia