Łagodne podejście do imigrantów a zabójstwo Polaka w Szwecji

Łagodne podejście do imigrantów a zabójstwo Polaka w Szwecji czyli nie jest to tak oczywiste jak sądzą populiści

298

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Szwecja bliżej NATO

Echa po tragicznym zabójstwie polskiego obywatela w Sztokholmie nie ustają. Polscy mieszkańcy Szwecji coraz głośniej wyrażają swoje obawy związane z rosnącą przestępczością i, ich zdaniem, niewystarczającą reakcją policji. W ostatnich latach Szwecja doświadcza wzrostu przestępczości, zwłaszcza związanej z działalnością gangów.

zabójstwo Polaka a nielegalni imigranci – jaka jest prawda?

Dr Damian Szacawa z Instytutu Europy Środkowej podkreśla, że przestępczość gangowa nie jest wynikiem ostatniej fali migracji. Jest długoterminowym problemem, który narastał przez dekady.

Szwedzką policję, reprezentuje pan Ola Österling i zapewnia on, że śledztwo w sprawie morderstwa polskiego obywatela jest traktowane jako priorytetowe. Nie ma jeszcze zatrzymanych, lecz policja posiada nagrania z monitoringu, które mogą przyczynić się do szybkiego ujęcia sprawców. Policja planuje również przeprowadzenie sekcji zwłok, co może dostarczyć więcej informacji o okolicznościach śmierci.

Dzielnicę Skarholmen, gdzie doszło do zabójstwa, znamy z nie najlepszej reputacji. Bartłomiej Lewandowski, Polak mieszkający w Szwecji, opisuje Skarholmen jako miejsce, którego lepiej unikać. Unikać z powodu częstych aktów przemocy, w tym strzelanin i gwałtów. Z jego relacji wynika, że działania policji w tej dzielnicy są niewystarczające, co budzi frustrację wśród mieszkańców.

Problemem jest i pobłażanie i brak integracji społecznej przybyszów

Wzrost przestępczości w Szwecji jest często wiązany z problemami integracji imigrantów. Dr Szacawa zwraca uwagę, że członkami gangów często są potomkowie imigrantów, którzy nie zdołali znaleźć swojego miejsca w szwedzkim społeczeństwie. Problem ten jest skomplikowany i nie dotyczy tylko nowych fal migracji, ale także długofalowej polityki migracyjnej i integracyjnej.

Zdaniem eksperta, szwedzka polityka migracyjna była niewłaściwie zarządzana przez lata, co przyczyniło się do obecnego kryzysu. Działania zarówno lewicowych, jak i konserwatywnych rządów, które nie zdołały stworzyć skutecznych programów integracji czy równości szans. Spowodowały, że problemy te narastały, prowadząc do obecnego stanu nasilonej przestępczości.

Sytuacja w Szwecji pokazuje, jak skomplikowany jest problem przestępczości związanej z gangami i jak ważna jest kompleksowa reakcja na tego typu wyzwania. Nie jest to tylko kwestia egzekwowania prawa, ale także prowadzenia odpowiedniej polityki społecznej i integracyjnej, która pozwoli uniknąć dalszego pogłębiania się tych problemów w przyszłości.

———————-

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja bez barier z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, przygotowany go przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Nasi czytelnicy dają nam wiarę w sens tego co robimy.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kształtowaniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. kontakt@radiobp.org

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia