Karina Bosak zadebiutowała w Sejmie. Głosy zachwytu.

Karina Bosak, posłanka Konfederacji, stanęła przed sejmową mównicą zdecydowana, by wygłosić swoje przemyślenia na temat ochrony życia nienarodzonych dzieci. Jej mowa, w której poruszyła tę delikatną kwestię, wzbudziła głębokie emocje i zachwyt posłów prawicy.

197

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Karina Bosak: Jesteśmy po to, by usuwać lęk kobiety, a nie jej dziecko


W miniony czwartek w polskim Sejmie odbyła się gorąca debata na temat zmiany prawa aborcyjnego. Do marszałka Hołowni wpłynęły cztery projekty ustaw dotyczące tej kwestii. Dwa z nich zostały złożone przez Lewicę, a po jednym przez Koalicję Obywatelską i Trzecią Drogę. W dyskusji wzięli udział liczni posłowie i posłanki, w tym również Karina Bosak z partii Konfederacja. Było to jej pierwsze wystąpienie na mównicy sejmowej, co stanowiło ważny moment w jej politycznej karierze, zwłaszcza jako żony wicemarszałka.

Jako matka trójki małych dzieci, Bosak dostrzegała szczególną bliskość tego tematu. W swojej przemowie nie tylko wyraziła swoje mocne przekonania, ale także skupiła uwagę na głosach kobiet, które czują się zmuszone do aborcji z powodu braku innych możliwości.

Czy wiecie, jaka jest najczęstsza odpowiedź kobiet na pytanie, dlaczego się na to (przerwanie ciąży – red.) zdecydowały? – Bo czułam, że nie miałam innego wyboru – stwierdziła żona Krzysztofa Bosaka. – Miała być wolna, a w rzeczywistości nie miała wyboru – dodała. 

Bosak mocno podkreśliła, że popularne hasło „moje ciało, mój wybór” nie tylko minimalizuje znaczenie życia poczętego dziecka, ale także pozostawia kobiety same ze swoimi problemami ciążowymi. Zaznaczyła, że wiele kobiet decyduje się na aborcję, ponieważ czują, że nie mają innego wyjścia, i że w rzeczywistości nie jest to wybór, ale raczej brak alternatyw.

– Stoję przed wami z marzeniem dla mojej córki. Marzę, by wyrastała w takiej Polsce, gdzie w trudnej sytuacji doświadczy wsparcia i pomocy. Marzę, by wyrastała w takim kraju, gdzie każde dziecko, obojętnie w jakich warunkach się poczęło. Będzie postrzegane jako wielki dar i wielka radość, bo w przezwyciężaniu wszelkich przeszkód i trudności kobieta nie będzie sama – zakończyła.

Scheuring-Wielgus odpowiada Karinie Bosak- „To nie żadne poświęcenie, to wybór”.

– Pani Bosak mówiła tutaj, że jest matką trójki dzieci, że to wielkie poświęcenie i że musi karmić dziecko. Pani Karino, to nie jest żadne poświęcenie, to był pani wybór, że urodziła pani trójkę dzieci. To pani wybór, że pani tu przychodzi i karmi dzieci. Proszę z siebie nie robić Matki Polki i takiej osoby, która jest mega macierzyńska, bo karmienie w Sejmie zapoczątkowały inne posłanki – stwierdziła posłanka. Wystąpienie posłanki Lewicy zbulwersowało posłów prawicy, którzy głośno komentowali słowa Scheuring-Wielgus.

Witajcie na Naszym Portalu – źródle informacji, które nie tylko informuje, ale także inspiruje! Jesteśmy pierwszą w Europie redakcją, gdzie różnorodność nie jest jedynie hasłem, lecz naszą siłą. Nasze treści są współtworzone przez utalentowane jednostki z niepełnosprawnościami, co sprawia, że każdy artykuł jest wyjątkowy.Odkryj więcej na naszej stronie!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia