Kongres uległ, pakiet 95 miliardów dolarów dla Ukrainy, Izraela i Tajwanu i zakaz Tik Toka w USA

Kongres uległ, pakiet 95 miliardów dolarów dla Ukrainy, Izraela i Tajwanu i zakaz Tik Toka w USA którm chińczycy szpiegują co się da

103

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

kongres USA
Porozumienie Partii Demokratycznej i Republikańskiej w Senacie USA w sprawie dla Ukrainy z restrykcyjnymi reformami imigracyjnymi

Po miesiącach opóźnień spowodowanych przez blok ultrakonserwatywnych Republikanów, pakiet uzyskał zdecydowane poparcie obu partii, odzwierciedlając szeroki konsensus. Pakiet 95 miliardów dolarów odblokowany.

Pieniądze dla Ukrainy na pewno wkurzyły Putina ale i Chińczyków od Tik Toka

Izba Reprezentantów w sobotę zdecydowanie głosowała za zatwierdzeniem 95 miliardów dolarów pomocy zagranicznej dla Ukrainy, Izraela i Tajwanu. Spiker Mike Johnson zaryzykował swoją posadę, aby doprowadzić do uchwalenia długo blokowanego pakietu pomocy. Zmobilizował poparcie wśród głównego nurtu Republikanów i Demokratów.

W czterech głosowaniach przeprowadzonych bezpośrednio po sobie, przytłaczająca dwupartyjna koalicja prawodawców zatwierdziła nowe rundy finansowania dla trzech sojuszników USA. Także kolejny projekt ustawy mający osłodzić ten interes konserwatystom, który może skutkować ogólnokrajowym zakazem TikToka.

Scena na sali Izby Reprezentantów odzwierciedlała zarówno szerokie poparcie w Kongresie dla dalszej pomocy ukraińskiemu wojsku w odpieraniu Rosji, jak i niezwykłe ryzyko polityczne podjęte przez Johnsona. On sprzeciwił się antyinterwencjonistycznemu skrzydłu swojej partii, które starało się udaremnić tę kwestię. Kilka minut przed głosowaniem nad pomocą dla Kijowa, Demokraci zaczęli machać małymi ukraińskimi flagami na sali Izby Reprezentantów, podczas gdy prawicowi Republikanie szydzili.

pakiet 95 miliardów dolarów z czego ponad 60 mld dla Ukrainy

Ustawa obejmuje 60 miliardów dolarów dla Kijowa. Dodatkowo 26 miliardów dolarów dla Izraela i pomoc humanitarną dla ludności cywilnej w strefach konfliktów, w tym dla Strefy Gazy; oraz 8 miliardów dolarów dla regionu Indo-Pacyfiku. Upoważniałaby prezydenta do żądania od rządu ukraińskiego spłaty 10 miliardów dolarów pomocy gospodarczej, koncepcji popieranej przez byłego prezydenta Donalda J. Trumpa, który naciskał, aby każda pomoc dla Kijowa była w formie pożyczki. Ale pozwoliłoby to również prezydentowi na darowanie tych pożyczek od 2026 roku. Zawierał również środek mający pomóc w utorowaniu drogi do sprzedaży zamrożonych rosyjskich aktywów państwowych, aby pomóc w sfinansowaniu ukraińskiego wysiłku wojennego, oraz nową rundę sankcji wobec Iranu.

Oczekuje się, że Senat uchwali ustawę już we wtorek. Uchwali i prześle ją na biurko prezydenta Bidena, co zakończy jej męczącą podróż przez Kongres. „Nasi przeciwnicy współpracują ze sobą, aby podważyć nasze zachodnie wartości i poniżyć naszą demokrację”. To powiedział w sobotę podczas debaty nad ustawą w Izbie Reprezentantów poseł Michael McCaul. Jest to republikanin z Teksasu i przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych. „Nie możemy się bać w tym momencie. Musimy zrobić to, co słuszne. Zło kroczy. Historia wzywa i teraz nadszedł czas, aby działać”.

Kolejny raz Ameryka ratuje Europę bo europejscy politycy to…

„Historia będzie nas oceniać po naszych działaniach dzisiaj” – kontynuował. „Zastanawiając się nad tym głosowaniem, musisz zadać sobie pytanie: „Czy jestem Chamberlainem czy Churchillem?”

Głosowanie za pomocą dla Ukrainy zakończyło się wynikiem 311 do 112, przy czym większość Republikanów – 112 – głosowała przeciwko, a jeden, poseł Dan Meuser z Pensylwanii, wstrzymał się od głosu. Izba Reprezentantów zatwierdziła pomoc dla Izraela stosunkiem głosów 366 do 58; a dla Tajwanu 385 do 34, przy czym poseł Rashida Tlaib, demokratka z Michigan, wstrzymała się od głosu. Ustawa nakładająca sankcje na Iran i wymagająca sprzedaży TikToka przez jego chińskiego właściciela lub zakazu aplikacji w Stanach Zjednoczonych została uchwalona stosunkiem głosów 360 do 58.

„Dziś członkowie obu partii w Izbie Reprezentantów głosowali za wspieraniem naszych interesów bezpieczeństwa narodowego i wysłaniem jasnego sygnału tyranom.” Powiedział Joe Biden

pakiet 95 miliardów dolarów wystarczy do końca roku czy końca wojny?

———————-

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja bez barier z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Nasi czytelnicy dają nam wiarę w sens tego co robimy.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas. Mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i kształtowania osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. kontakt@radiobp.org

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia