II Tura Wyborów Samorządowych, nuda? a jak radzą sobie absolwenci Collegium Humanym i Apsley?

incydent w województwie dolnośląskim, na plakatach jednego z kandydatów na burmistrza naklejono logo konkurencyjnej partii.

126

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Wybory Samorządowe 2024. Na zdjęciu Sekretarz Państwowej Komisji Wyborczej Minister Magdalena Pietrzak i Przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Sędzia Sylwester Marciniak.
Wybory Samorządowe 2024. Na zdjęciu Sekretarz Państwowej Komisji Wyborczej Minister Magdalena Pietrzak i Przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Sędzia Sylwester Marciniak.

Druga tura wyborów samorządowych w Polsce przebiega w przeważająco spokojnej atmosferze, mimo kilku incydentów, o których informują urzędnicy. Sylwester Marciniak, przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej (PKW), raportuje 76 przypadków przestępstw i wykroczeń, w tym 55 wykroczeń. Ciekawi jesteśmy wyniku pana Sutryka z dyplomem Collegium Humanum – Wrocław i pana Fijołka z Apsley – Rzeszów.

II Tura Wyborów – brak znaczących incydentów w trakcie głosowania

Do znaczących zdarzeń należy incydent w województwie dolnośląskim, gdzie na plakatach jednego z kandydatów na burmistrza niezidentyfikowany sprawca nakleił logo konkurencyjnej partii.

Dodatkowo, w województwie warmińsko-mazurskim usunięto 71 tablic wyborczych z plakatami kandydata. Policja prowadzi w tej sprawie dochodzenie, aby ustalić szczegóły i odpowiedzialnych za to działanie. Mimo tych incydentów, większość lokali wyborczych funkcjonuje bez zakłóceń. Magdalena Pietrzak z Krajowego Biura Wyborczego potwierdza, że wszystkie lokale zostały otwarte na czas.

W całej Polsce wyborcy decydują, kto zostanie jednym z 748 wójtów, burmistrzów, i prezydentów. Głosowanie obejmuje ponowne wybory w 60 miastach prezydenckich, włączając dziewięć stolic województw. Utworzono 11 888 obwodów głosowania. Chociaż głosowanie ma zakończyć się o godzinie 21, możliwe są przedłużenia z powodu nadzwyczajnych wydarzeń takich jak powodzie, katastrofy budowlane, czy potrzeba dodrukowania kart do głosowania. Takie przeszkody mogą znacząco wpłynąć na dostępność lokali wyborczych i ich funkcjonowanie.

co z absolwentami Collegium i Apsley?

Będziemy badać po wyborach wyniki tych kandydatów na prezydentów i burmistrzów którzy byli absolwentami MBA. Czy MBA jest przepustką do lepszego życia? Czy wystarczy powiedzieć że ma się dyplom MBA? Nawet jeśli jest on kupiony przez kandydata to dalej jest magią? Czemu ludzie głosują na oszustów? Te Wybory pokażą czy warto być uczciwym czy może trzeba lawirować i kłamać bo to działa pozytywnie na wizerunek?

———————-

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja bez barier z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Nasi czytelnicy dają nam wiarę w sens tego co robimy.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas. Mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i kształtowania osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. kontakt@radiobp.org

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia