Potrojenie ceł na chińską stal w USA, kiedy to samo zrobi UE?

Potrojenie ceł na chińską stal w USA, kiedy to samo zrobi UE? Chińczycy mają zwyczaj dotować eksport by pogrążyć konkurencję

100

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

kongres USA
Porozumienie Partii Demokratycznej i Republikańskiej w Senacie USA w sprawie dla Ukrainy z restrykcyjnymi reformami imigracyjnymi

Biały Dom ogłosił 17 bm., że wszczęto dochodzenie w sprawie domniemanych nieuczciwych praktyk Chin w przemyśle okrętowym. W wyniku dochodzenia zamierzają potroić stawki celne na chińską stal. Stal i aluminium oraz zablokować możliwość obchodzenia amerykańskich przepisów przez import tych produktów via Meksyk. Stal to nie wszystko.

Chińczycy dotując eksport są jak szarańcza

Inicjatywa ta jest odpowiedzią na petycję złożoną przez United Steelworkers i inne związki zawodowe w marcu tego roku. Została złożona do Przedstawiciela Handlowego Stanów Zjednoczonych (USTR).

Katherine Tai, przedstawicielka USA ds. handlu, wyraziła zaniepokojenie zarzutami z petycji, które wskazują na długoterminowe działania Chin mające na celu dominację w sektorze morskim i stoczniowym przez stosowanie nieuczciwych praktyk. To może prowadzić do wprowadzenia ceł na chińskie statki przybywające do portów USA.

Prezydent Joe Biden polecił USTR rozważenie zwiększenia celnego obciążenia chińskiej stali i aluminium do 22,5%, z obecnego poziomu 7,5%. Administracja USA argumentuje, że subsydiowanie przez Chiny swojego przemysłu prowadzi do zalewania rynku amerykańskiego produktami o niższej jakości i cenie, co szkodzi lokalnym producentom.

Kiedy UE obudzi się

Biały Dom podkreślił, że te działania mają na celu ochronę amerykańskiego przemysłu stoczniowego. Rynku który jest kluczowy nie tylko dla gospodarki, ale i bezpieczeństwa narodowego. Zdaniem administracji, Chińska polityka przyczynia się do globalnej nadprodukcji stali, co destabilizuje światowy rynek stoczniowy.

Chińskie ministerstwo handlu odpiera te zarzuty. Twierdzi, że dochodzenie opiera się na błędnej interpretacji zwykłych praktyk handlowych i inwestycyjnych, oskarżając USA o wykorzystywanie „chińskiej karty” do celów politycznych. Chiński rzecznik przekonuje, że rozwój ich przemysłu jest efektem innowacji i uczciwej konkurencji rynkowej.

USA, mając już nałożone ponad 30 ceł antydumpingowych i wyrównawczych na produkty stalowe, deklarują, że nie zamiar mają prowadzić wojny handlowej, ale nie ustąpią przed nieuczciwą konkurencją. Prezydent Biden podkreślił również, że współpraca z Meksykiem ma na celu uniemożliwienie Chińczykom i innym omijanie amerykańskich ceł.

———————-

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja bez barier z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Nasi czytelnicy dają nam wiarę w sens tego co robimy.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas. Mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i kształtowania osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. kontakt@radiobp.org

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia