Wyniki II tury w największych miastach

Wyniki II tury w największych miastach pokazują że czasem najbardziej kontrowersyjni kandydaci będą mieli kontynuację rządów

127

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Mam dyplom MBA będę rządził WAMI
Mam dyplom MBA będę rządził WAMI

W Legionowie od niepamiętnych czasów rządził Roman Smogorzewski, teraz nowym prezydentem został Bogdan Kiełbasiński. Jak ułoży się współpraca nowego prezydenta z Urzędem zbudowanym przez Smogorzewskiego? W wielu miejscach ci nowi będą mieli trudne zadanie by nie powielać błędów zaniechania i złej woli. Czy środowisko niepełnosprawnych może liczyć na zmianę?

Oto wyniki wyborów samorządowych w największych miastach Polski gdzie były dogrywki:

 1. Kraków: Wyścig o prezydenturę Krakowa był niezwykle zacięty. Aleksander Miszalski, poseł Platformy Obywatelskiej, zdobył 51,04% głosów, pokonując Łukasza Gibałę, który otrzymał 48,96% głosów. Różnica między kandydatami wyniosła 5 434 głosy.
 2. Rzeszów: Konrad Fijołek, urzędujący prezydent Rzeszowa, został ponownie wybrany, zdobywając 54,90% głosów, przeciwko 45,10% głosów dla jego rywala, Waldemara Szumnego z PiS.
 3. Wrocław: Jacek Sutryk uzyskał reelekcję na prezydenta Wrocławia z wynikiem 68,29%, pokonując Izabelę Bodnar z Trzeciej Drogi, która zdobyła 31,71% głosów.
 4. Poznań: Jacek Jaśkowiak (KO) kontynuuje prezydenturę w Poznaniu po zdobyciu 70,67% głosów. Jego kontrkandydat, Zbigniew Czerwiński z Zjednoczonej Prawicy, uzyskał 29,33% poparcia.
 5. Olsztyn: Robert Szewczyk (KO) wygrał wybory na prezydenta Olsztyna, zdobywając 53,45% głosów, podczas gdy jego rywal, Czesław Małkowski, otrzymał 46,55% głosów.
 6. Zielona Góra: Marcin Pabierowski z Koalicji Obywatelskiej zwyciężył w wyborach na prezydenta Zielonej Góry, zdobywając 57,46% głosów, pokonując urzędującego prezydenta Jana Kubickiego, który zdobył 42,54% głosów.
 7. Gdynia: Aleksandra Kosiorek została wybrana prezydentem Gdyni, zdobywając 62,49% głosów. Tadeusz Szemiot z Koalicji Obywatelskiej uzyskał 37,51% głosów.
 8. Gorzów Wielkopolski: Jacek Wójcicki uzyskał reelekcję, zdobywając 61,23% głosów, przeciwko 38,77% głosów dla Piotra Wilczewskiego z Koalicji Obywatelskiej.
 9. Gliwice: Katarzyna Kuczyńska-Budka została pierwszą kobietą na stanowisku prezydenta Gliwic, pokonując Mariusza Śpiewoka różnicą zaledwie 540 głosów. Otrzymała 50,56% poparcia.
 10. Bełchatów: Patryk Marjan z Nowej Nadziei (Konfederacja) został nowym prezydentem Bełchatowa, zdobywając 62,89% głosów i pokonując urzędującą prezydent Mariolę Czechowską.
 11. Toruń: Paweł Gulewski z KO został nowym prezydentem Torunia, zdobywając 65% głosów i zakończył 22-letnie rządy Michała Zaleskiego, który uzyskał 35% głosów.

Te wyniki pokazują, że zarówno kandydaci z dużym doświadczeniem politycznym, jak i nowi gracze zdobyli zaufanie wyborców w swoich miastach. Frekwencja wyborcza wahała się, ale generalnie wyniosła około 45%, co świadczy o umiarkowanym zaangażowaniu społecznym w procesie wyborczym.

———————-

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja bez barier z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Nasi czytelnicy dają nam wiarę w sens tego co robimy.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas. Mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i kształtowania osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. kontakt@radiobp.org

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

 • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
 • KRS: 0000406931
 • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia