Były działacz PiS oskarżony o oszustwa finansowe!

Witold W. zawiódł zaufanie wielu ludzi. Według ustaleń śledczych, mężczyzna wykorzystywał swoje wcześniejsze kontakty polityczne, by zyskać zaufanie setek osób i nakłonić je do inwestowania w fałszywe projekty inwestycyjne. Ponad setka osób została oszukana, a straty finansowe sięgają milionów złotych.

127

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Poszkodowani przez Witolda W. stracili oszczędności życia.

Witold W., znany także jako były radny sejmiku wojewódzkiego z ramienia partii Prawo i Sprawiedliwość (PiS) oraz prominentny działacz polityczny w powiecie radomszczańskim, został skazany na 4,5 roku pozbawienia wolności za wyłudzenie kwoty przekraczającej 6 milionów złotych. Sąd jednoznacznie stwierdził, że działał celowo, mając z góry zaplanowane oszustwo.

Witold W. był architektem piramidy finansowej o nazwie Factor, która doprowadziła do oszukania 106 osób. Jego żona również została skazana za udział w ukrywaniu majątku przed wierzycielami. Całe zdarzenie odbiło się szerokim echem w społeczności, szczególnie wśród tych, którzy stracili oszczędności życia w wyniku tego przestępstwa. Oskarżony, który cieszył się niegdyś znacznym autorytetem i zaufaniem, teraz staje przed wymiarem sprawiedliwości jako symbol nieuczciwości i wykorzystywania zaufania społecznego dla osobistych korzyści.

W 2017 roku wybuchła sprawa oszustwa, która dotknęła mieszkańców Radomska i Piotrkowa Trybunalskiego. Podający się za osobę godną zaufania, zachęcał ludzi do lokowania swoich oszczędności. Jako były działacz PiS, cieszył się pewnym autorytetem, co ułatwiało mu przekonywanie innych do udziału w przedsięwzięciu. Niestety, jego firma okazała się pułapką finansową, a oferowane przez niego lokaty zamiast zysków przyniosły straty.

Witold W. nie okazał skruchy ani współczucia dla swoich ofiar.

Oszukani ludzie, których liczba przekroczyła setkę, stracili ogromne sumy pieniędzy – ponad sześć milionów złotych w sumie. Niektórzy z nich czekają na zwrot od lat, starając się odzyskać choć część utraconych oszczędności. To były dla nich życiowe oszczędności, które teraz poszły na marne. Nawet po wyroku, który został wydany w sprawie oszustwa, Witold W. nie okazał skruchy ani współczucia dla swoich ofiar. Dla poszkodowanych jest to dodatkowy cios – nie tylko stracili swoje pieniądze, ale również nie widzą żadnej reakcji winnego na ich cierpienie. To historia, która pokazuje jak łatwo można stracić zaufanie i życiowe oszczędności wskutek działania ludzi bez skrupułów.

– Mam wyrok, ten mężczyzna zalega mi 565 tysięcy plus odsetki. Nic się nie zmieniło, czekam na pieniądze – opowiada Piotr Wożniak.
 
– Ogólna kwota: 656 tysięcy 941 złotych. One były uciułane przez kilkanaście lat. Oferta była bardzo atrakcyjna. W banku było dwa procent, a u niego było 17 procent. I tym ludzi porywał – wspomina Andrzej Miśkiewicz.


Były radny, który stał na czele tej piramidy finansowej, teraz unika kontaktu z wierzycielami. Oszukani ludzie czekają na zwrot swoich pieniędy, ale oszust pozostaje nieosiągalny. Nawet pisma z sądów nie są przez niego odbierane, co dodatkowo utrudnia proces odzyskiwania środków. W tej historii żona oszusta również została ukarana za próbę ukrycia majątku, gdy piramida zaczęła się rozpadać. Jednakże, mimo wydanych wyroków, para nadal nie okazuje skruchy ani nie podejmuje kroków w celu naprawienia wyrządzonej szkody. Osoby oszukane czują się zrozpaczone, widząc, że winni prowadzą komfortowe życie, podczas gdy oni sami borykają się z trudnościami finansowymi.

Wydaje się, że jedyną drogą do odzyskania pieniędzy jest zastosowanie skargi paulińskiej, która może anulować wszystkie umowy zawarte przez oszusta i pokryć zobowiązania. Jednakże, nawet jeśli do tego dojdzie, brak naprawienia szkody może skutkować koniecznością powrotu skazanego za kratki.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Witajcie na Naszym Portalu – źródle informacji, które nie tylko informuje, ale także inspiruje! Jesteśmy pierwszą w Europie redakcją, gdzie różnorodność nie jest jedynie hasłem, lecz naszą siłą. Nasze treści są współtworzone przez utalentowane jednostki z niepełnosprawnościami, co sprawia, że każdy artykuł jest wyjątkowy.Odkryj więcej na naszej stronie!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia