Ile zarabia Donald Tusk? – znamy oświadczenia majątkowe polityków

Opublikowano oświadczenia majątkowe członków Rady Ministrów - wiadomo, ile zarobili w 2023 roku

151

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

ile zarabia Donald Tusk? - Donald Tusk
ile zarabia Donald Tusk? - Donald Tusk

Wiadomo już, ile zarabia Donald Tusk. Właśnie opublikowano jego oświadczenie majątkowe, które jest dostępne na stronie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Swoje majątki ujawnili także inni politycy.

Majątek Donalda Tuska został ujawniony w ostatnim oświadczeniu opublikowanym na stronie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Według danych z 31 grudnia 2023 roku, premier zgłosił szereg dochodów i oszczędności. Jednym z głównych źródeł jego przychodów była emerytura z Komisji Europejskiej, która wyniosła prawie 65 tysięcy euro. Warto też wspomnieć, że premier pobierał dwie emerytury zagraniczne, w sumie około 280 tysięcy złotych z Belgii oraz około 10 tysięcy złotych z Komisji Europejskiej. Dochody premiera Donalda Tuska były zróżnicowane, obejmując również wynagrodzenie z tytułu pracy w polskim rządzie oraz praw autorskich. Donald Tusk posiada również oszczędności, z których otrzymuje odsetki. Całkowite uposażenie premiera w zeszłym roku wyniosło ponad 30000 zł. Do tej kwoty nie liczą się posiadane oszczędności oraz polisy na życie. Według oświadczenia majątkowego premier nie jest właścicielem ani współwłaścicielem żadnej nieruchomości.

Ile zarabia Donald Tusk – oświadczenia złożyli też inni politycy

Nie tylko Donald Tusk ujawnił swój majątek. Oświadczenia majątkowe złożyli także inni członkowie Rady Ministrów, m.in. wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz z PSL oraz minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski z Nowej Lewicy. Kosiniak-Kamysz w swoim oświadczeniu wymienił m.in. uposażenie poselskie, dietę parlamentarną oraz dochód z wynajmu mieszkania. Ponadto, wskazał posiadane oszczędności oraz nieruchomości, w tym mieszkanie hipoteczne oraz działki rolną i budowlaną. Z kolei minister Krzysztof Gawkowski ujawnił m.in. dom o powierzchni ponad 250 mkw. i samochód Peugeot 5008, który został niedawno zajęty przez policję. Posiada również oszczędności – 103,2 tys. zł, 100 euro i 100 dolarów. Choć w zeszłym roku osiągnął dochody w kwocie 280000 zł, to spłaca kredyt hipoteczny. Na dzień 31 Grudnia 2023 roku pozostało mu do spłaty 469000 zł.

Oświadczenia majątkowe polityków

O tym, ile zarabia Donald Tusk oraz inni ministrowie dowiadujemy się ze składanych przez nich oświadczeń majątkowych. Dokumenty te stanowią istotne źródło informacji dla społeczeństwa, pozwalając na dokładne poznanie źródeł dochodów polityków oraz posiadanych przez nich majątków. Publikacja oświadczeń majątkowych jest krokiem w stronę transparentności i otwartości, co przyczynia się do budowania zaufania społecznego wobec osób sprawujących władzę. Obowiązek składania oświadczeń majątkowych dotyczy wszystkich osób pełniących funkcje publiczne, niezależnie od ich stanowiska czy partii politycznej. To gwarantuje równość wobec prawa i zapobiega tworzeniu się uprzywilejowanych grup.

Dostęp do oświadczeń majątkowych polityków jest realizowany poprzez strony internetowe Sejmu, Senatu i Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Dokumenty te można znaleźć pod tym linkiem.

Przeczytaj o tym, jak Krzysztof Gawkowski został oszukany i stracił swój samochód.

Odwiedź restaurację Zdrówko prowadzoną przez osoby z niepełnosprawnościami. Oferuje ona pyszne posiłki i najlepszy catering w Legionowie.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia