Przypadkiem trafiła do paczki z butami – przeżyła 6-dniową podróż

Kotka przypadkiem trafiła do kartonu z butami i została wysłana pocztą - szczęśliwie przeżyła niesamowitą wyprawę

93

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

kotka wysłana w paczce, kot na drzewie
kotka wysłana w paczce wróciła do właścicieli

Ostatnio prawdziwą bohaterką stała się Galena – kotka wysłana w paczce z butami. Właściciele nie zauważyli, gdy weszła do kartonu. Zwierzę przeżyło 6-dniową wyprawę.

Galena, kotka z Utah, stała się bohaterką niezwykłej historii, która poruszyła serca internautów na całym świecie. Zwierzę zostało omyłkowo wysłane w paczce z butami do Kalifornii i cudem przeżyło 6-dniową podróż.

Wszystko zaczęło się niepozornie, gdy Carrie i Michael Clark, właściciele Galeny, postanowili odesłać pięć par butów zakupionych na Amazonie. Nie zdając sobie sprawy, że ich ukochana kotka schowała się w środku pudła, zamknęli je i wysłali. Galena, znana z cichego charakteru, nie dała znać o swojej obecności w paczce. Nie miauczała i nie ruszała się. Ciężar przesyłki również nie wzbudził podejrzeń u nadawców. Po kilku dniach poszukiwań zagubionej kotki zmartwieni właścicieli odebrali telefon, który wprawił ich w niemałe zdziwienie.

Kotka wysłana w paczce – szokujący telefon

Okazało się, że dzwoniono z hurtowni Amazona w Los Angeles, dokąd trafiła nietypowa przesyłka. Galena odnalazła się w kartonie z butami, ponad 800 km od swojego domu! Dzięki wszczepionemu chipowi udało się ustalić jej tożsamość i skontaktować z opiekunami. Kotka została natychmiast zabrana do weterynarza. Okazało się jednak, że była jedynie lekko odwodniona i wystraszona. Po nocy spędzonej u weterynarza, gdzie otrzymała niezbędną pomoc, mogła wreszcie wrócić do domu w objęcia szczęśliwych właścicieli. Zaraz po otrzymaniu informacji o odnalezieniu Galeny właściciel poleciał do Los Angeles. Ze wzruszeniem przyznał: „Kiedy wziąłem ją na ręce, w końcu przestała się trząść.”. Jego żona dodała: „To był cudowny moment”.

Warto dodać, że historia Galeny skłoniła wielu właścicieli zwierząt do rozważenia wszczepienia swoim pupilom mikrochipów. Te niewielkie urządzenia identyfikacyjne mogą okazać się nieocenione w przypadku zaginięcia zwierzęcia, zwiększając szanse na jego szczęśliwy powrót do domu.

Dlaczego warto wszczepiać chipy kotom?

Historia, w której kotka wysłana w paczce wyszła z tej sytuacji bez szwanku nie zdarza się często. Nierzadko jednak zwierzęta te uciekają lub znajdują się w nieprzewidywalnych miejscach. Wszczepienie czipa kotu to prosty i bezpieczny zabieg, który może uratować życie Twojego pupila w przypadku zaginięcia. Jest wykonywany przez lekarza weterynarii podczas rutynowej wizyty. Weterynarz użyje specjalnego aplikatora, aby wstrzyknąć czip pod skórę kota, zazwyczaj w okolicy łopatki. Czip jest wielkości ziarenka ryżu i nie powoduje bólu ani dyskomfortu u zwierzęcia. Cały proces trwa zaledwie kilka minut i nie wymaga znieczulenia. Po wszczepieniu czipu lekarz weterynarii zarejestruje jego numer w krajowej bazie danych zwierząt. W przypadku znalezienia zaginionego kota, odczytany z chipa numer identyfikacyjny pozwoli na szybkie skontaktowanie się z jego właścicielem.

Podobne zdarzenie miało miejsce na początku Kwietnia, gdy zaginiona suczka przemierzyła tysiące kilometrów. Znalazła się również dzięki temu, że właściciele wcześniej zadbali o wszczepienie jej chipa.

Odwiedź restaurację Zdrówko oferującą smaczne jedzenie i najlepszy catering w Legionowie.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia