Suczka przemierzyła tysiące kilometrów – historia jak z filmu

Zaginiona w USA terierka Mishka znalazła się ponad 3000 km od domu dzięki wszczepionemu czipowi

144

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

suczka przemierzyła tysiące kilometrów - biały, puchaty piesek
suczka przemierzyła tysiące kilometrów - historia dla Hollywood

Pod koniec Marca zaginiona w USA suczka przemierzyła tysiące kilometrów, aby ostatecznie szczęśliwie wrócić do właścicieli. Ta historia rodem z hollywoodzkiego filmu wydarzyła się naprawdę.

Mishka, mieszaniec teriera o łagodnym usposobieniu i charakterystycznej białej łapce, zaginęła latem 2023 roku w San Diego w Kalifornii. Po 9 miesiącach i niemal 3500 kilometrach podróży przez niemal całe Stany Zjednoczone, wreszcie wróciła do domu.

Rodzina Houmanów, zrozpaczona po zaginięciu ukochanego pupila, nie szczędziła sił w poszukiwaniach. Rozpowszechniali ulotki z wizerunkiem Mishki w okolicy warsztatu samochodowego, gdzie pracował jej właściciel, Mehrad Houman. Pani Elizabeth Houman nosiła ze sobą smycz suczki, by móc ją rozpoznać, a w mediach społecznościowych błagała o pomoc w odnalezieniu czworonożnej przyjaciółki. Przełom nastąpił pod koniec marca 2024 roku. Mishka została odnaleziona w Harper Woods w stanie Michigan. Policja przekazała bezpańskiego psa grupie wolontariuszy z Grosse Pointe Animal Adoption Society, którzy z pomocą wszczepionego czipa identyfikacyjnego zdołali odnaleźć właścicieli suczki.

Suczka przemierzyła tysiące kilometrów – jak to się stało?

Szczęśliwi Houmanowie, którzy akurat planowali podróż do pobliskiej Minnesoty, natychmiast zmodyfikowali plany i po 10-godzinnej podróży odebrali Mishkę z rąk wolontariuszy.

„To opowieść dla Hollywood” – skomentowała na Facebooku grupa adopcyjna, publikując zdjęcie Mishki w objęciach pani Elizabeth Houman. Rodzina Houmanów nie ma pojęcia, jak Mishka pokonała tak ogromny dystans. Podejrzewają, że mogła zostać skradziona, a następnie sprzedana i przewieziona do Michigan. Corinne Martin, dyrektor stowarzyszenia Grosse Pointe Animal Adoption Society, uważa, że historia Mishki jest „godna hollywoodzkiego filmu”. „To cud, że Mishka wróciła do domu” – powiedziała agencji AP. „Była czysta i dobrze odżywiona. Ktokolwiek ją miał, dbał o nią”. Weterynarz, która zbadała Mishkę, zezwoliła na jej powrót do Kalifornii. „Mishka jest zdrowa i szczęśliwa” – powiedziała pani Houman. „Cieszymy się, że jest z powrotem”. Historia Mishki to nie tylko opowieść o cudownym powrocie do domu, ale też o sile miłości i determinacji rodziny, która nigdy nie traciła nadziei.

Wszczepianie czipów psom – dlaczego warto?

Fakt, że suczka przemierzyła tysiące kilometrów i wróciła do właścicieli to kolejny dowód na to, że warto zaczipować swojego pupila. Wszczepienie czipa psu to prosty i bezpieczny zabieg, który może znacząco zwiększyć szanse na odnalezienie zwierzęcia w razie zaginięcia. Czip jest niewielki – ma rozmiar ziarnka ryżu. Umieszcza się go pod skórą psa w okolicy łopatki. Zawiera on unikalny numer identyfikacyjny, który pozwala na powiązanie zwierzęcia z jego właścicielem. Czip znacząco zwiększa szanse na odnalezienie zaginionego zwierzęcia: W przypadku, gdy pies ucieknie lub zostanie skradziony, odnalezienie go będzie znacznie łatwiejsze. Pracownicy schronisk i weterynarze mają dostęp do specjalnych skanerów, które pozwalają na odczytanie numeru czipa i skontaktowanie się z właścicielem.

Zabieg wszczepienia czipa jest:

• Bezpieczny: Czip jest wszczepiany pod skórę psa w znieczuleniu miejscowym, więc zabieg jest bezbolesny dla zwierzęcia.

• Szybki: Zabieg trwa zazwyczaj tylko kilka minut.

• Niedrogi: Koszt wszczepienia czipa waha się od 50 do 100 zł.

Zabieg można wykonać u weterynarza lub w niektórych schroniskach dla zwierząt.

Przeczytaj, dlaczego pies na prezent dla dziecka to zły pomysł.

Odwiedź restaurację Zdrówko prowadzoną przez osoby niepełnosprawne. Zjesz w niej pyszne posiłki i zamówisz najlepszy catering w Legionowie.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia