nieprzyjęcie mandatu czyli odmowa mandatu cz1

618

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

nieprzyjęcie mandatu czyli odmowa mandatu cz1

Nieprzyjęcie mandatu czyli odmowa mandatu cz1

Jak bronić się przed niesłusznie wystawionym mandatem.  Zatem PRZYPADEK 01 warunki zdarzenia: przekroczenie prędkości. Pomiar w nocy, ograniczona widoczność auto kierowcy jadące w stawce z innymi, dystans ponad 400m, po obu stronach drogi ekrany dźwiękochłonne wykonane z metalu. Źródło pomiaru: fala elektromagnetyczna. Nieprzyjęcie mandatu czyli odmowa mandatu cz1 zaczynamy walczyć o swoje.

W całej masie wiadomości pytacie się o skuteczność tego co piszemy o mandatach i czy cała ta współpraca z anuluj-mandat.pl jest skuteczna. Postanowiliśmy prześledzić to na podstawie konkretnego przypadku, który nazwiemy przypadkiem 01 i tu apeluję do Was: Jeśli będziecie zatrzymani do kontroli i zostanie wam zaproponowany mandat, a w Waszym odczuciu niesłuszny i zdecydujecie się odmówić jego przyjęcia to najciekawsze przypadki postaramy się popilotować do szczęśliwego finału.

Jeśli zdecydujecie się ujawnić je na naszych łamach tak by podzielić się z internautami przebiegiem sprawy, to pomoże im poznać stan faktyczny i mechanizmy skutecznej obrony w takich przypadkach. Tak więc wracamy do naszego przypadku.

nieprzyjęcie mandatu czyli odmowa mandatu cz1 – wezwanie

Zdarzenie listopad 2015 odmowa przyjęcia mandatu, wezwanie do złożenia wyjaśnień na KPP.

Kierowca jechał od strony Warszawy obwodnicą Jabłonny w kierunku Legionowa (patrz mapka sytuacyjna) jechał w stawce kilku aut. Było po zmroku i było lekkie zamglenie co jednak nie przeszkodziło patrolowi Policji dokonać według nich skutecznego pomiaru prędkości. Kierowca ma wątpliwości czy aby na pewno to jego auto zostało zmierzone pod kątem przekroczenia prędkości. Ze względu na odległość pomiaru i auta jadące obok i za nim wątpliwości są uzasadnione. Z takiej odległości skuteczność pomiaru może być wątpliwa, choćby z uwagi na małe drgnięcie ręki osoby dokonującej pomiaru. Na odległości ponad 400m zamienia się na ponad metrowe przesunięcie punktu pomiaru i może objąć inny pojazd.

Kierowca odmówił przyjęcia mandatu oraz podpisania jakiegokolwiek protokołu. Został poinformowany o przekazaniu sprawy do Sądu(nie bójmy się Sądu jesteśmy w wolnym kraju) i otrzymał wezwanie na Komendę Policji Powiatowej celem złożenia wyjaśnień. Ma to nastąpić w dniu 23 listopada, z niecierpliwością czekamy na informację o przebiegu zdarzenia i niezwłocznie jak tylko otrzymamy relację kierowcy podzielimy się z Wami. Pamiętajcie by w takim przypadku zapytać o model urządzenia pomiarowego. Pomoże to ustalić u producenta jego parametry oraz ograniczenia skutecznego pomiaru. Czekamy na informacje i wrócimy do PRZYPADKU 01 już wkrótce.

nieprzyjęcie mandatu czyli odmowa mandatu cz1
mapka sytuacyjna
nieprzyjęcie mandatu czyli odmowa mandatu cz1
pomiar
nieprzyjęcie mandatu czyli odmowa mandatu cz1
wezwanie

nieprzyjęcie mandatu czyli odmowa mandatu cz1

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia