Zamarznięte szyby w aucie zmorą kierowcy…

64
zamarznięte szyby

Zamarznięte szyby w aucie

Zamarznięte szyby w aucie - zaśnieżona szyba
Zamarznięte szyby w aucie 01
Zamarznięte szyby w aucie - odmrażacz
Zamarznięte szyby w aucie – odmrażacz

Przyznajmy że ta czynność w okresie zimowym dla nas kierowców nie należy do szczególnie lubianych. Cóż ,,Skrobanie to żadna przyjemność,, nie dość, że zajmuje nam sporo czasu, to nie ukrywajmy szkło jest podatne na zarysowania.

Jak tego uniknąć? Jak to zrobić w czasie gdy nasze auto stoi pod chmurką?

Jednym z wielu sposobów jest stosowanie odmrażaczy w sprey lub ręcznych atomizerach który małym nakładem pracy pozwoli nam szybko się uporać z warstwą lodu. Różnorodność tego typu środków jest duża, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Drugą z metod jest zastosowanie tzw mat termicznych z tworzyw sztucznych, która zapewni nam izolacje szyby od panujących warunków atmosferycznych i można powiedzieć bardzo praktyczny sposób. Znane jest też stosowanie zamienników w postaci gazet lub zwykłego kartonu, ale pamiętajmy – w obecnych warunkach gdy pogoda jest zmienna – taki nasiąknięty papier przymarzając jest trudniejszy do usunięcia od lodu.
Pamiętajmy, że czyste nie oblodzone szyby zimą to nie tylko nasze lepsze samopoczucie, ale i bezpieczeństwo które zapewniamy sobie i innym użytkownikom dróg.