PB 98 czy 95 ? Więcej nie znaczy lepiej – Paliwo do wiekowego auta.

1723

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Wiec co tak naprawdę tankować?

Mogę się wypowiedzieć na przykładzie aut „rodzimej” produkcji. O tyle o ile Polskie Fiaty i Polonezy nie mają problemów z spalaniem dzisiejszych paliw o tyle Warszawy nie dają sobie na nich rady.  Dlatego na stacjach można kupić specjalny dodatek, który kosztuje w granicach 5-10 zł a robi prawdziwe cuda. Zabezpiecza silnik naszego klasyka przed uszkodzeniami związanym z tankowaniem nowoczesnych paliw. Po prostu dolewamy go podczas tankowania do benzyny i mamy spokój i pewność, że naszemu samochodzikowi to smakuje. Niewłaściwe paliwo, które pozbawione jest ołowiu powoduje najczęściej wypalanie się gniazd zaworowych a wszyscy dobrze wiemy czym to się kończy. Tak więc mam nadzieję, że dzięki temu artykułowi będziecie świadomie tankować swoje maszyny.

Zapraszam do komentowania i czytania poprzednich artykułów: Polowanie na klasyki – WSK M06Z2.

 

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia