Filtr kabinowy- za co jest odpowiedzialny i kiedy go wymienić?

1522

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Pogoda zaczęła nas trochę rozpieszczać, ale nie rozpieszcza wnętrza naszego samochodu. Nawet po chwili na słońcu w samochodzie potrafi drastycznie wzrosnąć temperatura. Większość z nas odrazu po zajęciu odpowiedniej pozycji za kierownicą i uruchomieniu silnika włacza nawiew ustawiony na najniższą temperaturę. I tu zdziwienie. Robi się zimno, ale przy tym zaczynamy odczuwać nieprzyjemny zapach. Przyczyną nie zawsze musi być klimatyzacja. Warto zajrzeć do filtra kabinowego o którym dzisiejszy artykuł.

Filtr Kabinowy jest bardzo istotny z punktu widzenia naszego komfortu w podróży. Często o nim zapominamy, a jest on nie mniej ważny niż filtr powietrza dolotowego do silnika. To od niego w dużej mierze zależy czy i jak mocno parują nam szyby i zapach wydobywający się z nawiewów, gdy pragniemy zachować nasz komfort cieplny w aucie. Chroni on też nagrzewnice przed „zabiciem się” liśćmi lub też innym, tego typu brudem. O klimatyzacji pisał mój redakcyjny kolega a jego artykuł jest dostępny tutaj.

Chciałbym przedstawić Wam wymianę filtra kabinowego na przykładzie Opla Astry H z 2005roku. Zapraszam do lektury.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia