Sportowe fotele kubełkowe to nie tylko wygoda ale i bezpieczeństwo, czy warto je montować? jakie są wady a jakie zalety.
Sportowe fotele kubełkowe – czy warto montować?
Zmiana foteli ze standardowych na sportowe to też tuning. Ingerujemy wtedy w wygląd standardowy naszego auta. Fotel jak i inne części naszego auta są częścią wymienna dla tego możemy zamontować tak zwane fotele sportowe.
Fotele sportowe można podzielić na kilka typów:
Sportowe fotele kubełkowe – do tej grupy możemy zaliczyć fotele kubełkowe tak zwane kubełki.
Fotele pół kubełkowe, które w pewnym stopniu poprawiają trzymanie boczne podczas pokonywania zakrętów są takim półśrodkiem. Jeszcze nie wyczynowe ale już poprawiające bezpieczeństwo. Jednym właśnie z elementów umykających naszej uwadze są fotele. Z reguły jest jak jest ale lepiej jak jest lepiej. Jeśli dodatkowo mamy tam poduszki boczne to rewelacja.
Oraz „seryjne” fotele sportowe które były montowane do takich aut jak: Honda Civic Type R, Subaru Impreza czy tez Lancer EVO. Wtedy wiemy że są one dobrane przez producenta do danego modelu samochodu.
Takie fotele tez są w miarę fajną opcja lecz moim zdaniem i tak wygrywa „kubełek”. W czasach, które teraz mamy zakupienie takiego fotela to nie problem. Wystarczy wejść do sklepu z tuningiem i wybrać. Jedna z najważniejszych zalet takich foteli jest przede wszystkim ich waga. W porównaniu do foteli, które były montowane seryjnie w naszych autach. Takie fotele potrafią ważyć nawet o polowe mniej. Gdy ja zastanawiałem się nad zmiana fotela w sieci znalazłem dwa typy, którymi byłem zainteresowany były to fotele oczywiście kubełkowe na bazie rurowej oraz wykonane z laminatu. Doradzają się kolegów z klubu, który wybrać zdecydowanie polecali właśnie wykonany z laminatu.
Sportowe fotele kubełkowe – pełny kubeł
Taki fotel jest lekki przede wszystkim i skorupa jest lepsza niż na bazie rurowej. Przytoczyli tu kilka opcji. Najważniejsza to ta ze podczas wypadku ten na bazie rurowej może tylko zaszkodzić a nie pomoc. Kolejną zaleta jest właśnie sztywne trzymanie ciała podczas pokonywania zakrętów czy tez ostrzejszej jazdy po torze. Nasze kochane cztery litery i plecy nie „latają” na boki po fotelu jak w standardowych „stołkach”. Siedząc w takim fotelu nasza pozycja za kierownica jest moim zdaniem dużo lepsza siedzimy sztywno przez co lepiej można skupić się na jeździe. Pewnie każdy w głowie się zastanawia ale w jaki sposób taki fotel dobrać by był odpowiedni właśnie dla mnie.
Sprawa jest oczywista najważniejsze jest to byśmy się zmieścili w siedzisku wtedy cała reszta też się powinna zgadzać.Tuning auta w środku tez nie jest tani. Świetnym przykładem jest cena takiego fotela nie jest oczywiście tania i czasem na prawdę lepiej dołożyć kilka złotych więcej i kupić coś lepszego co idzie za tym bezpieczniejszego. A jeśli już mowa o cenie to średnio za fotel z wyższej półki musimy zapłacić kwotę w granicach 1 000 złotych i to może być dla wielu wadą. Oczywiście możemy zapłacić mniej za chińskie podróbki które tylko ładnie wyglądają i to tylko przez jakiś czas. Do wad takich foteli należy dodać ze nie są już takie uniwersalne jak standardowe siedzenia.
Podsumowując fotel kubełkowy odpowiada za lepsze trzymanie ciała podczas agresywniejszej jazdy na zakrętach czy też gdy wybierzemy się na tor. Przede wszystkim należy pamiętać ze na bezpieczeństwie się nie oszczędza i warto kupić fotel lepszej jakośći. Dziękuje serdecznie za poświęcony czas na przeczytanie artykułu, dajcie znać co Wy uważacie na temat sportowych foteli.