55. Rajd Barbórka już w najbliższą sobotę

356

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

55. Rajd Barbórka już w najbliższą sobotę

OS Karowa w Warszawie – to właśnie tam 2 grudnia 55. Rajd Barbórka zrzeszy fanów polskiego sportu motorowego. Udział w nim weźmie ponad sto załóg nie tylko z Polski, ale i z międzynarodowego formatu. Na liście startowej znalzła się oczywiście legenda polskiej motoryzacji Maciej Wisławski, który będzie tworzył team z Łukaszem Byśkiniewiczem z TVN Turbo Rally Team. Zadebiutują oni w topowym aucie rajdowym – Fordzie Fiesta R5.

A tam …

Obok polskich rajdowców w Barbórce startować będą także kierowcy z zagranicy, m.in. zeszłoroczny zwycięzca – Kajetan Kajetanowicz oraz Gilles Panizzi, francuski kierowca cyklu WRC. Ekipa „Byśkiego” i „Wiślaka” w zeszłorocznej Barbórce zwyciężyła w kategorii 2WD (napęd na jedną oś). Tym razem startują w samochodzie z napędem 4×4, a więc trzymajmy kciuki, bo na pewno będą walczyć o pozycję lidera.To jest już 7. start tego duetu.

55. Rajd Barbórka
55. Rajd Barbórka – Ford Fiesta R5

Udział w 55. Rajdzie Barbórka w Fordzie Fiesta R5 z Maciejem Wisławskim u boku to dla mnie spełnienie marzeń. Dla mnie i dla „Wiślaka” to debiut w R5-tce, więc tegoroczna Barbórka jest dla nas szczególna. Konkurencja ma za sobą kilka lat startów podobnymi autami. Plan to jechać żwawo, świetnie się bawić i w ramach „Kryterium Asów” pojechać najsłynniejszy odcinek specjalny w Polsce, czyli „Panią Karową”.  – mówi Łukasz Byśkiniewicz, kierowca rajdowy, producent i dziennikarz TVN Turbo

To mój trzydziesty start w Rajdzie Barbórka, a z Łukaszem Byśkiniewiczem siódmy Jestem szczęśliwy i pozytywnie zaskoczony, że jedziemy razem, ponieważ podczas Rajdu Barbórka towarzyszyły nam liczne sukcesy. To zaskoczenie jest o tyle większe, że zasiądziemy w samochodzie z napędem na cztery koła. Ford Fiesta R5 to marzenie wielu kierowców i jestem dumny, że Łukaszowi udało się je zrealizować. ” – dodaje Maciej Wisławski, najbardziej doświadczony pilot rajdowy w Polsce.

Głównym partnerem 55. Rajdu Barbórka, już po raz kolejny został mytaxi, które dodatkowo oferuje dla wszystkich 50% zniżki na dojazd/powrót taksówką na teren imprezy we wszystkich jej odcinkach (Bemowo, Modlin i Karowa). Ponadto, organizowany jest konkurs, w którym do wygrania są wejściówki na Rajd Barbórka, dzięki którym istnieje możliwość przebywania w strefie VIP, odwiedzenia parku serwisowego oraz wejścia do wszystkich stref kibica na Odcinkach Specjalnych.

Zobacz również : Anuluj Dług windykacja

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia