Wypadek prezydenta – śledztwo umorzone

244

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Wypadek prezydenta – prokuratura sprawdziła stan techniczny pojazdu

Wypadek prezydenta - śledztwo umorzoneW trakcie prowadzonego śledztwa ustalono, że wina za spowodowanie wypadku nie może być „zrzucona” na stan techniczny pojazdu. Komputer pokładowy prawidłowo zasygnalizował problemy z ogumieniem, jednak wszystko działo się tak szybko, że kierowca nie mógł odpowiednio zareagować. Mężczyzna prowadzący BMW nie miał czasu, aby zatrzymać auto lub przynajmniej zmniejszyć jego prędkość. W związku z powyższym wina kierowcy została całkowicie wykluczona. Mężczyzna nie przyczynił się do nieumyślnego spowodowania katastrofy w ruchu lądowym oraz nie naruszył zasad w ruchu lądowym. Zdaniem śledczych do wypadku nie przyczyniła się również duża prędkość pojazdu, złe przygotowanie BMW do eksploatacji czy też niepoprawna obsługa techniczna pojazdu

Wypadek prezydenta – funkcjonariusze BOR nie zawinili

Wypadek prezydenta - śledztwo umorzoneKolejne podejrzenia prokuratorów padły na funkcjonariuszy BOR. Zdaniem śledczych, którzy badali wypadek, nie doszło do „przestępstwa niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych i narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu osób podróżujących samochodem służbowym BOR.”
Czy w takim razie naprawdę nie doszło do żadnego zaniedbania lub chociaż niedopilnowania ze strony funkcjonariuszy i osób przygotowujących pojazd?

Wypadek prezydenta – kontrowersje w sprawie wydanego wyroku

Decyzja prokuratorów wzbudza wątpliwości. Zastanawiające jest m.in. dlaczego opona wybuchła natychmiast po przebiciu, skoro model opon Michelin z wbudowanym systemem PAX umożliwia jazdę bez powietrza. Zdaniem producenta opona wytrzyma ponad 200 km bez powietrza, pod warunkiem, że prędkość pojazdu nie przekracza 80 km/h. Czy w związku z tym, prędkość pojazdu na pewno nie miała znaczenia?

Zdaniem ekspertów biegłych w wypadkach drogowych, niemożliwe jest, aby pęknięcie i rozerwanie opony nastąpiło w tym samym momencie. Dlaczego więc opinie śledczych zaangażowanych w śledztwo w sprawie wypadku prezydenta tak diametralnie różnią się od opinii ekspertów?

Przeczytaj również:

Niepozorne auta najbogatszych

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia