Honda – Wizja Elektryczności

302

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Honda EV Urban Concept - źródło: Materiały prasowe Honda

Honda – „Wizja Elektryczności”

Trend na rozwój w stronę elektryfikowania samochodów jest nieunikniony i raczej niespodzianką byłoby to, że któryś z producentów nie myśli o rozwoju elektryczności wśród swoich samochodów. Nie inaczej jest z Hondą. Zaprezentowany przez Hondę plan został nazwany „ Wizja Elektryczności ”. Cel jest prosty – dwa na trzy samochody wyjeżdzające z fabryki japońskiego producenta mają być elektryczne lub hybrydowe.

Honda EV Urban Concept – źródło: Materiały prasowe Honda

Honda – Na początek CR-V

W 2019 roku do oferty wejdzie hybrydowa Honda CR-V. W ofercie będą również wersje 7-miejscowe. Debiut hybrydowego SUV-a będzie pierwszym widocznym efektem planu „Wizja Elektryczności”. Nowa CR-V zyska nie tylko nową jednostkę napędową, ale również odświeżony wygląd. Sam układ napędowy będzie połączeniem 2-litrowego silnika spalinowego z elektrycznym (i-MMD). Zespół odpowiedzialny za nowy model zapewnia, że wymyślił specjalnie opracowane rozwiązanie, które optymalizuje moment obrotowy i oszczędność paliwa. Technologia została zaadaptowana z „Honda Clarity and Insight”. Dodatkowo model ma być wręcz niespotykanie płynny w prowadzeniu oraz cichy.

Honda EV Urban Concept – źródło: Materiały prasowe Honda

„Wizja elektryczności” – Honda EV Urban

W niedalekiej przyszłości ma również zadebiutować pierwszy w pełni elektryczny model japońskiego producenta. Takahiro Hachigo, prezes Honda Motor Company, zapewnia, że model na rynku europejskim zadebiutuje już w 2019 roku. Reakcje na ten model są przeróżne – od tych którzy zastanawiają się „co to jest?” do tych którzy zakochują się od pierwszego wejrzenia. Model o którym mowa to Honda EV Urban. Jest to całkowicie nowy model, na stworzonej specjalnie dla niego platformie. Auto ma zaskakiwać i intrygować. Patrząc na zdjęcia koncepcyjne można powiedzieć, że auto wywołuje takie emocje jakie zakładano. W wersji koncepcyjnej uwagę zwraca panel  umieszczony między światłami wyświetlający wiadomości, które możemy przekazać w trakcie jazdy innym uczestnikom ruchu. Kolejną rzeczą rzucającą się w oczy jest niebieskie podświetlane logo. Auto ma dosłownie współpracować z kierowcą. System Honda Automated Network Assistant ma uczyć się zachowań kierowcy, rozpoznawać jego emocje i nastrój, a następnie dawać wskazówki i rekomendacje. Myślę, że to może być jeden z ciekawszych debiutów na rynku w przyszłym roku, oczywiście o ile zostaną spełnione założenia.

Zobacz także Audi E – tron – prawie 30 lat od pierwszego zelektryfikowane projektu

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia